Офіс президента України ініціює програму «Нове село», реалізацію якого планується почати з прифронтових територій, а згодом поширити по всій Україні. Про це йшла мова на нараді під головуванням президента Володимира Зеленського, повідомляє пресслужба глави держави.
«Ми вже побачили проєкт, який реалізований на КПВВ «Щастя». Перші проєкти «Нове село» повинні бути втілені на прифронтових територіях, а потім - по всій Україні. Ми повинні вдихнути нове життя в українське село. Жителі сіл повинні отримувати якісний сервіс безпосередньо за місцем проживання і мати доступ до сучасної інфраструктури», - сказав Зеленський.
Згідно з програмою проєкту, в селах планується будівництво «Центрів тяжіння» за прикладом сервісних зон в Щасті і Новотроїцькому. Це свого роду сучасні простору, в яких будуть працювати:
- центр надання адміністративних послуг;
- відділення пошти;
- аптека за програмою «Доступні ліки»;
- опорні пункти поліції;
- магазини;
- сервісні центри;
- пожежний пункт;
- медичний центр.
Також там повинна бути облагороджена територія зі спортивним комплексом, дитячими майданчиками, кінотеатром або концертним залом, сільськими клубами, сучасним освітленням, відремонтованим дорожнім покриттям, вело- і біговими доріжками.
Відзначається, що до реалізації проєктів держава планує залучати бізнес, створюючи державно-приватне партнерство, щоб не витрачати кошти з державного бюджету.
Крім того, в пресслужбі повідомили, що по кожному з проєктів буде закріплений модератор. Всього в Україні планується втілити понад 1000 таких проєктів.
До слова, ідея з модераторами дуже нагадує ініціативу з інвест-нянями. Можна скільки завгодно закликати вкладати в Донбас, але інвестор не заходить і не зайде в Україну, не через відсутність «нянь», а тому що у нас не реформована судова система, а значить - ніяких гарантій, що твій бізнес у тебе не заберуть і не поділять серед своїх.
Чи не занадто сильно центр залазить в місцеве управління, адже аптека, пожежна частина та інше - зона відповідальності ОТГ? Для чого так наполегливо згуртовується місцеве самоврядування? Чим керується Київ, продовжуючи «кошмарити» мерів силовиками? Чому на фінансовій децентралізації в 2022 році можна поставити хрест? Навіщо громадам потрібні 80% прибуткового податку фізичних осіб (ПНФЛ) і на яких умовах? Про все це читайте в інтерв'ю виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана, з яким поговорила Інна Ведернікова.