За його словами, ще в ході зустрічі з українськими депутатами минулої зими, керівництво Філадельфії (п'ятt за величиною населення місто США – ред.) критикувало намір Трампа вийти з "кліматичної" угоди і виявляло готовність виконувати його вимоги самостійно.
"Керівництво міста, не стримуючись у висловлюваннях щодо намірів Трампа вийти з "кліматичної" угоди, заявило: "Вашингтон нам не указ, у нас власні зобов'язання перед городянами, які нас обрали", – зазначає автор.
Рябчин вказує, що на сьогодні вже 274 американських мери, включаючи філадельфійського, заявили, що вони виконуватимуть Паризьку угоду на рівні своїх міст, всупереч федеральній політиці Вашингтону.
"На хвилиночку, це близько 58 млн американців, практично одна п'ята частина населення США", – підкреслює депутат.
За словами автора, "зелене" об'єднання політиків і бізнесменів очолив екс-мер Нью-Йорка Майкл Блумберг. Будучи мільярдером, він заявив про намір виділити до 15 млн дол. для підтримки діяльності Виконавчого секретаріату рамкової конвенції ООН зі зміни клімату. До Блумберга приєдналися губернатори штатів Вашингтон, Нью-Йорк і Каліфорнія, мери Лос-Анджелеса, Атланти, Піттсбурга і Солт-Лейк-Сіті, створивши Американський кліматичний альянс (АКА).
"Повідомляючи про вихід з Паризької угоди, Трамп заявив, що його обрали в Піттсбурзі, а не в Парижі. На що мер Піттсбурга відповів, що місто продовжить виконувати Паризьку угоду, а переважна більшість тамтешніх виборців голосувала проти Трампа", – йдеться в статті.
Рябчин зазначає, що крім політиків і керівництва штатів у США діють ряд великих і впливових компаній, що підтримують "зелену" енергетику – Google, Facebook, Tesla, Apple. Так, глава Tesla Motors і SpaceX Ілон Маск на знак протесту проти "антизеленої" президентської політики вже покинув раду з питань бізнесу при Трампі, до якого увійшов в грудні 2016-го.
Нагадаємо, на початку червня президент США Дональд Трамп заявив, що США виходять з Паризької угоди про клімат, укладеної в 2015 році. Виконання зобов'язань згідно з Паризькою угодою, заявив Дональд Трамп, коштувало б США 2,7 млн робочих місць до 2025 року.
Детальніше про опір політиків та громадянського суспільства США рішенню Трампа вивести США з Паризької угоди читайте у статті Олексія Рябчина "Штати проти Білого дому: чому не є всесильним Трамп" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".