З'їзду суддів не вдалося з першого разу обрати суддю Конституційного суду

Поділитися
З'їзду суддів не вдалося з першого разу обрати суддю Конституційного суду Суддю КСУ за квотою суддівського корпусу обиратимуть у четвер © Сайт Конституційного суда України
Найбільшу кількість голосів отримав голова Херсонського апеляційного суду Коровайко, але їх для перемоги не вистачило.

Делегатам XVIII чергового З'їзду суддів України не вдалося 10 березня обрати суддю Конституційного суду за своєю квотою. Повторне голосування відбудеться в останній день роботи з'їзду - 11 березня, передає «Інтерфакс-Україна».

До бюлетеню для таємного голосування включили імена сімох кандидатів:

  • Валерій Бабко, суддя Деснянського суду Києва;
  • Олександр Коровайко, голова Херсонського апеляційного суду;
  • Михайло Цуркан, суддя Вищого адміністративного суду у відставці;
  • Оксана Грищук, професор кафедри теорії та філософії права Львівського національного університету ім І. Франка;
  • Віктор Яцина, суддя Харківського апеляційного суду;
  • Микола Гусак, суддя Верховного суду України;
  • Олександр Прокопенко, суддя Верховного суду України.

Найбільшу кількість голосів отримав Коровайко, але для перемоги їх не вистачило. Друге місце посів Прокопенко. У бюлетені для повторного голосування будуть лише ці два кандидати.

Напередодні З'їзд суддів делегував до ВРП трьох членів : суддю Київського апеляційного суду Віталія Саліхова, голову Хмельницького апеляційного суду Сергія Болотіна і суддю Касаційного господарського суду в складі Верховного суду України Валерія Сухового.  Четвертого члена ВРП - суддю Луцького міськрайонного суду Інну Плахтій - обрали під час повторного голосування.

XVIII з'їзд суддів України проходить в Києві 9-11 березня. На чотири місця до ВРП було висунуто 26 кандидатур, проте вісім з них добровільно знялися з виборів.

Раніше посли G7 закликали з'їзд суддів відкласти призначення до ВРП і КСУ. В ЄС також відзначили, що реформа Вищої ради правосуддя повинна стати серцевиною судової реформи в Україні.

25 січня поточного року посли країн G7 опублікували дорожню карту судової та антикорупційної реформ в Україні. Однак, попри традиційну занепокоєність дипломатичних представників провідних країн світу, документ має і відмінності, які раніше не зустрічалися в подібних документах. Доопрацьований документ також розкритикували експерти з Євросоюзу та США.

У своїй статті для ZN.UA Роман Куйбіда зазначив, що насправді законопроєктом №3711-д хочуть законсервувати проблему залежності суддів та сформувати ВККС у “ручному” режимі. Детальніше читайте у статті “Такий зручний ручний суд”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі