Реформа Вищої ради правосуддя має стати серцевиною судової реформи в Україні – посол ЄС

Поділитися
Реформа Вищої ради правосуддя має стати серцевиною судової реформи в Україні – посол ЄС © atr.ua
Дефектна система судочинства підриває довіру до держави

Реформа Вищої ради правосуддя (ВРП) повинна стати серцевиною реформи судочинства в Україні, заявив посол Європейського Союзу в Києві Матті Маасікас.

"Реформа Вищої ради правосуддя має стати серцевиною реформи судочинства в Україні. Ми про це говорили в дорожній карті групи "Великої сімки", яку ми опублікували раніше цього року. Ця реформа Вищої ради правосуддя є надзвичайно складною, тому що вона стосується реальних людей, тому що корупціонери будуть боротися за ці посади, іноді за допомогою якихось олігархів", - сказав він на всеукраїнському форумі "Україна 30. Розвиток правосуддя" в Києві в понеділок.

Дипломат зазначив, що система судочинства, у якій є свої дефекти, підриває довіру до держави.

"Довіра до судової системи - це не просто внутрішня справа України. Чи не дивно, що судова система стала першою перешкодою для іноземних інвесторів, тому що можуть бути різні податкові системи, їх можна вивчити, до них можна підлаштуватися, але кожен потенційний інвестор повинен бути впевнений, що, не дай Боже, щось піде не так, він доб'ється справедливості в суді. Сьогодні Україна не дає впевненості в такому результаті", - підкреслив посол.

Маасікас зазначив, що президент Володимир Зеленський і українська влада мають підтримку міжнародної спільноти та партнерів, щоб судова реформа в країні була комплексною.

Раніше посли країн "Великої сімки" окреслили пріоритетні реформи в Україні на 2021 рік. Серед них - судова реформа, яка включає реформування Вищої ради правосуддя і Конституційного суду України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі