За словами керівника області, подібні заяви негативно впливають на інвестиційні перспективи Донецької та Луганської областей.
"Такі заяви, як робить Тука, - це шкода в першу чергу для економіки цілого регіону. Інвестори і замовники і без того - м'яко кажучи - обережні, і такі заяви не сприяють їх впевненості", – написав Жебрівський на своїй сторінці у Facebook в неділю, 2 липня.
Голова ОВЦА повідомив, що міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час відкриття екологічного скверу в Бахмуті перевірив рівень радіаційного фону і підтвердив, що він у нормі.
У той же час, Жебрівський не заперечує серйозні екологічні проблеми в регіоні.
"Чи є на Донеччині та Луганщині екологічні проблеми? Безумовно, є. І на контрольованій території ми їх вирішуємо спільно з органами центральної та місцевої влади. Чи затоплюють терористи українські шахти на окупованій ними території? Так. Чи небезпечно це для регіону? Так, ризики є. І якщо Георгій Тука таким чином хотів привернути увагу міжнародного співтовариства до цього питання, нехай би конкретизував, що саме мав на увазі", – підкреслив керівник області.
Він також запевнив, що з оптимізмом дивиться в майбутнє регіону.
"У цій війні Україна переможе - я в цьому впевнений. І ми відбудуємо наш край, який не розділятиме так звана лінія зіткнення. Змінимо патерналістську філософію, яка панувала тут довгі десятиліття, з'явиться могутній клас малих і середніх підприємців. І переконаний, що Донеччина зміцнить не тільки свій економічний, але й демографічний потенціал", – підсумував Жебрівський.
Напередодні заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука заявив, що з Донецької та Луганської областей необхідно відселяти людей. За словами Туки, через погіршення екологічної ситуації регіон стане непридатним для життя через десять років.
Про загрозу виникнення у Донбасі екологічних катастроф неодноразово заявляли представники української влади та спостерігачі міжнародних організацій. Так, віце-спікер Верховної ради України, представник в гуманітарній підгрупі ТКГ в Мінську Ірина Геращенко вказувала на загрозу, що походить від затоплених на окупованих територіях шахт, в яких рівень води майже досяг критичного максимуму.
Голова Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ Эртурул Апакан, у свою чергу, зазначав, що викликані конфліктом пошкодження водоочисних споруд, хімічних заводів і сільськогосподарських підприємств несуть серйозну загрозу для навколишнього середовища. Пошкодження будь-якого з цих об'єктів може призвести до екологічної катастрофи.
Як писало раніше DT.UA сума коштів іноземних донорів, залучених урядом в 2015-2016 роках на відновлення постраждалих від війни регіонів Сходу України і допомогу постраждалим, перевищила 1,5 млрд доларів (1,3 млрд євро і 286,6 млн дол. США).
Детальніше про проблеми відновлення Донбасу і допомоги ВПЛ читайте в статті Валентини Самар "Гібридний "євроремонт" Донбасу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".