У Донбасі склалася загроза екологічної катастрофи - Геращенко

Поділитися
У Донбасі склалася загроза екологічної катастрофи - Геращенко Шахти Донбасу можуть спричинити екологічну катастрофу © Прес-центр АТО/Facebook
Особливу тривогу викликають затоплені на окупованих територіях шахти, в яких рівень води майже досяг критичного максимуму.

Екологічна ситуація в Донбасі залишається вкрай небезпечною і вимагає негайної реакції як з боку місцевої та центральної влади України та світового співтовариства. Особливу тривогу викликають затоплені на окупованих територіях шахти, в яких рівень води майже досяг критичного максимуму, повідомила у Facebook віце-спікер Верховної ради України, представник в гуманітарній підгрупі ТКГ в Мінську Ірина Геращенко.

"Повинні посилити увагу світу до екологічних викликів та проблематики, вимагати доступу міжнародних експертів до всіх підприємств, які мають небезпечне виробництво, на тимчасово окупованих територіях, які сьогодні рейдерськи захоплено окупантами і бойовиками", - повідомила Геращенко після зустрічі в уряді, присвяченої проблематиці екології на Донбасі, техногенним та екологічним ризикам, викликаним збройною агресією РФ.

За її словами, міжнародні партнери України по нормандскому формату готові сприяти в експертизі екологічної ситуації на шахтах, проведення відкачуючих і відновлювальних робіт, делегування на місце експертів.

"Але інша сторона ("ДНР" - ред.) не дає доступу експертів - і це може закінчитися дуже серйозною екологічною катастрофою", - підкреслила вона.

За її словами, не менш важка ситуація склалася з підприємствами поблизу лінії зіткнення в зв'язку з постійними обстрілами з боку бойовиків.

"Українські переговорники в Мінську неодноразово піднімали питання режиму тиші для проведення ремонтних та відновлювальних робіт для підприємств, розташованих поблизу лінії розмежування. Однак РФ і ОРДЛО не надають гарантій і не дають можливості нормально провести ці роботи. Особливо гостро питання стоїть для Торецкого фенольного заводу, Авдіївського коксохімічного комбінату, інших стратегічних та інфраструктурних об'єктів", - повідомила вона.

"Ми готуємо оцінку наслідків підтоплених і затоплених шахт. І за це обов'язково буде відповідальність окупантів. За кожне знищене українське підприємство", - заявила Геращенко.

Раніше повідомлялося, що в окупованих районах Луганської і Донецької області зупиняються захоплені бойовиками підприємства, що знаходяться в українській юрисдикції. Зокрема, мова йде про шахти з видобутку вугілля антрацитової групи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі