"Мова йде взагалі не про порятунок Донбасу. На цьому хрест. Мова йде про поступове звільнення цього регіону від людей, тому що люди там існувати не зможуть протягом 10 років", – заявив він в ефірі "5 каналу".
заступник Міністра зазначив, що в результаті екологічної катастрофи в Донбасі постраждає не тільки Україна, але і Росія.
"Це наша спільна біда. Не вдасться стінкою відгородитися", – зазначив він.
Тука вважає, що необхідно також ініціювати міжнародні дискусії щодо вирішення питання екологічної катастрофи в Донбасі.
Про загрозу виникнення у Донбасі екологічних катастроф неодноразово заявляли представники української влади та спостерігачі міжнародних організацій. Так, віце-спікер Верховної ради України, представник в гуманітарній підгрупі ТКГ в Мінську Ірина Геращенко вказувала на загрозу, що походить від затоплених на окупованих територіях шахт, в яких рівень води майже досяг критичного максимуму.
Голова Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ Эртурул Апакан, у свою чергу, зазначав, що викликані конфліктом пошкодження водоочисних споруд, хімічних заводів і сільськогосподарських підприємств несуть серйозну загрозу для навколишнього середовища. Пошкодження будь-якого з цих об'єктів може призвести до екологічної катастрофи.
Як писало раніше DT.UA сума коштів іноземних донорів, залучених урядом в 2015-2016 роках на відновлення постраждалих від війни регіонів Сходу України і допомогу постраждалим, перевищила 1,5 млрд доларів (1,3 млрд євро і 286,6 млн дол. США).
Детальніше про проблеми відновлення Донбасу і допомоги ВПЛ читайте в статті Валентини Самар "Гібридний "євроремонт" Донбасу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".