Зарплата військових: чому деяким скасували додаткову винагороду

Поділитися
Зарплата військових: чому деяким скасували додаткову винагороду © Прес-центр НБУ
Роз'яснення дали у Міноборони.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, які введені через повномасштабну військову агресію РФ. Для військовослужбовців, які захищають нашу країну, передбачене грошове забезпечення, надбавки та премії, а також – додаткова винагорода. Але з 1 лютого змінився порядок нарахування грошового забезпечення військових.

Міністр оборони України Олексій Рєзніков в інтерв'ю «Українській правді» розповів, чому в багатьох військовослужбовців зараз знімають додаткову винагороду в розмірі 30 тисяч гривень.

За його словами, це питання справедливості й одночасно бюджетної спроможності.

«Коли було введено інститут «100 тисяч, 30 тисяч», мова йшла про тих, хто виконує бойове завдання: 100 тисяч на самому «передку» і 30 тисяч – хто поруч або на блокпостах, або на бойовому чергуванні і так далі. Коли почалася навала, то майже вся країна була полем бою і главком області визначав, де відбуваються бойові дії. І тоді було справедливим платити всім або 100, або хоча б 30. Але далі почалось наступне. Бійці, які реально на «передку», у найбільш напружених місцях, кажуть: «Ми там отримуємо, а ті, хто нічого не роблять, «курять бамбук», отримують ті самі гроші – це несправедливо», – зазначив міністр.

Рєзніков пояснив, що був указ президента, що треба підняти грошове забезпечення до відповідного рівня.

«Раніше звичайний стрілець отримував у нас 13 тисяч гривень. Моїм наказом ми зробили так: стрілець буде отримувати грошове забезпечення у розмірі 20 тисяч гривень. А якщо він на бойовому виконанні біля «передка», на блокпосту чергує, на іншому бойовому виконанні, на кордоні – плюс ще 30 тисяч. Так у нього буде 50. Якщо він на «нулі», на рівні батальйону – то тоді він буде 120 тисяч отримувати», – наголосив він.

Очільник Міноборони пояснив, якою буде зарплата стрілиця у тилу.

«Але, вибачте, ті, хто знаходяться в тилу і несуть службу, не ризикуючи нічим – стрілець буде отримувати 20 тисяч гривень. 30 тисяч або 100 тим паче йому несправедливо платити», – сказав він.

За словами Рєзнікова, гроші західних партнерів не можуть йти на зарплати військових.

«Ні, це заборонено. Будь-яка допомога не йде на утримання армії. Це категорична вимога Міжнародного валютного фонду, Світового банку. Це тільки наш внутрішній ресурс. І тому треба бути заощадливими», – резюмував він.

Раніше ми писали, що в Україні військовослужбовці мають право на деякі пільги від держави.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі