Виплати військовим: з 1 лютого зміниться порядок нарахування грошового забезпечення

31 сiчня, 2023, 16:17 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Зміни торкнуться додаткової винагороди і основних виплат.

Виплати військовим: з 1 лютого зміниться порядок нарахування грошового забезпечення
© 46 окрема аеромобільна бригада ДШВ ЗС України/facebook

Для військових, що боронять нашу країну, державою передбачене грошове забезпечення, надбавки та премії, а також -  додаткова винагорода.

Читайте також: Звільнення зі служби під час війни: хто з військовослужбовців має таке право

З 01 лютого 2023 року порядок виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Сил оборони України та співробітникам системи МВС змінюється, повідомляє Державна прикордонна служба України. 

Тепер виплати напряму залежатимуть від районів перебування військовослужбовців, складності і специфіки бойових чи спеціальних завдань, які вони виконують. Розмір додаткової грошової винагороди військовим, які беруть безпосередню участь у бойових діях, не змінюється.

Рішення змінити підхід до нарахування додаткової грошової винагороди стосуватиметься тилових підрозділів та військовослужбовців, які перебувають поза зоною бойових дій, та ухвалено задля дотримання принципів справедливості щодо стимулювання воїнів сил безпеки і оборони України.

Йдеться про застосування нового підходу до виплати 30 тис. та 100 тис. гривень, запроваджених постановою Кабінету Міністрів України 28 лютого 2022 року 
№ 168.

Підставою для перегляду Порядку стали доручення Кабінету Міністрів України від 29 червня 2022 року № 16355/0/1-22 та від 08 липня 2022 № 16355/0/1-22, які стосувалися нагальної необхідності оптимізувати видатки Державного бюджету України. Також бралося до уваги доручення Міністерства економіки України від 13 вересня 2022 року № 16355/6/1-22 щодо формування єдиного підходу у визначенні порядку та умов здійснення виплат, передбачених постановою Кабміну № 168.

Анонсовані зміни торкнуться винятково військовослужбовців та співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів ВВНЗ, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій.

Бойові виплати у 100 тис. гривень на місяць будуть збережені українським бійцям, які воюють з противником на передньому краї. Те ж саме стосується сімей полонених та зниклих безвісти — виплати винагороди у розмірі 100 тисяч гривень для них також зберігаються

Зараз усі військовослужбовці, включно зі строковиками та курсантами, у різних регіонах України отримують додаткову грошову винагороду у фіксованому розмірі 30 тис. гривень. Водночас бійці, які, ризикуючи життям, виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях з противником, отримують абсолютно такі ж самі додаткові виплати — 30 тисяч гривень.

У зв’язку з цим назріло питання диференціації розмірів винагороди залежно від місця, умов та особливостей проходження служби у формуваннях сил безпеки і оборони України.

Водночас, щоб підвищити рівень соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей, вже з 1 лютого 2023 року будуть збільшені розміри щомісячного (основного) грошового забезпечення (без додаткової винагороди) військовослужбовців так, щоб:

Related video
  • мінімальний його рівень для Збройних Сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України, становив 20 100 гривень;
  • для осіб рядового і начальницького складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій та поліцейських Національної поліції України —  17 000 гривень.

Українським законодавством також передбачені пільги для військовослужбовців. Нагадаємо, що вони включають.

 

Дивіться спецтему: Через низькі темпи паспортизації окупанти не можуть підготуватись до псевдовиборів — ЦНС Фейкові вибори заплановані на осінь 2023 року. В окупації відключили мобільний зв'язок: Генштаб повідомив де саме Заїжджі російські війська продовжують традиційну для себе ще з радянських часів практику виселення людей із власних осель для розквартирування своїх підрозділів. Загальна мобілізація: чи можна відмовити у перевірці документів представнику військкомату Це роблять перед врученням повістки на вулиці. США поки не передаватимуть Україні ATACMS, має бути політичне рішення — Міллі Генерал назвав можливості балістичних ATACMS «трохи перебільшеними», порівняв їх із керованими реактивними снарядами GMLRS. Марк Міллі назвав закінчення війни у 2023 році «дуже складним завданням» Втім, він не виключає успіху ЗСУ.
Підготував/ла : Аліса Ігітян
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК