Про зникнення ряду речових доказів у справах про замах на активістів в Одеській області повідомила Національна поліція, передає Lb.ua.
Про це повідомив заступник голови Національної поліції - начальник Головного слідчого управління Віталій Невгад на останньому засіданні Тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради з розслідування нападу на Катерину Гандзюк.
"Так, такий факт (зникнення речових доказів) дійсно має місце. За даної ситуації було проведено службове розслідування. За результатами службового розслідування ряд співробітників був звільнений з органів Національної поліції. Матеріали і висновки службового розслідування направлені по територіальності в ГБР (Державне бюро розслідувань), яким у свій час внесено відомості до ЄРДР (Єдиний реєстр досудових розслідувань) і розпочато розслідування. Якщо буде встановлено, що дії співробітників поліції мають ознаки складу злочину, вони будуть нести кримінальну відповідальність", - сказав він.
Невгад зазначив, що втрата речових доказів стосується 3 кримінальних проваджень:
"Мається на увазі три кримінальні провадження щодо епізоду, який об'єднаний в одне кримінальне провадження... Крім ситуації по Одесі фактично нами не було встановлено фактів відсутності або кримінальних проваджень або речових доказів", - підкреслив він.
Борислав Береза має намір ще направити в Нацполіцію повідомлення для розслідування фактів систематичного зникнення протягом 3 років речових доказів по справі активістки Валентини Макарової в Києві.
Нагадаємо, ввечері 24 травня на одеського активіста Сергія Стерненка напали поблизу його будинку. Під час зіткнення активіст отримав ножове поранення руки, а один з нападників – смертельне поранення у живіт. Стерененко стверджує, що завдав нападникам поранення відібраним у них ножем.
Поліція розглядає кілька версій інциденту, серед яких – замовний напад, напад з хуліганських мотивів, побутовий конфлікт і інші. Під час нападу загинув 25-річний Іван Кузнєцов. Другого нападника – 30-річного Олександра Ісайкула – поліція відпустила в статусі свідка.
Докладніше про ситуацію в Одесі читайте в матеріалі Ніни Перстньової "Біси міста "Ангела" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Також 22 вересня минулого року в активіста одеської організації партії "Сила людей" Олега Михайлика стріляли біля його будинку. Активіст неодноразово виступав проти муніципальної адміністрації міста, зокрема, мера міста Геннадія Труханова.Унаслідок нападу Михайлик втратив багато крови, куля застрягла у легені активіста. Його шпиталізували та надали державну охорону.
11 січня Михайлика прооперували в клініці Мюнхена, витягли кулю і видалили частину легені.
Поліція зареєструвала кримінальне провадження за статтею 115 (замах на умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Слідство розглядає п'ять можливих версій нападу.
Через три дні після замаху були затримані троє підозрюваних. На допиті вони визнали свою провину, за даними слідства, вони є членами грузинського етнічного злочинного угруповання. Суд відправив їх до СІЗО, а згодом пом'якшив запобіжний захід одному з них, звільнив з-під варти і відправив під цілодобовий домашній арешт.
Детальніше про ситуацію в Одесі читайте в матеріалі Ніни Перстневой "Біси міста "Ангела" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".