З квітня антибіотики в Україні продаватимуть лише за рецептом

Відео
Поділитися
В МОЗ вирішили зупинити неконтрольоване вживання антимікробних препаратів.

З 1 квітня в Україні продаж антибіотиків в аптеках відбуватиметься лише за електронним рецептом, повідомив під час брифінгу в четвер, 27 січня,  міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами на фоні пандемії коронавірусу в Україні зафіксовано зростання продажу антибактеріальних препаратів в аптеках та  збільшення відсотку їх використанні в лікарнях.

«Одним із пріоритетів у 2022 році є боротьба із стійкістю до антимікробних препаратів та контроль інфекцій, що передаються мікробним шляхом.  Так, з квітня антибіотики, які зареєстровані в Україні, відпускатимуть лише за наявності у пацієнта електронного рецепту», - повідомив міністр.

За словами Ляшка це має вирішити проблему нецільового використання антимікробних препаратів, адже за даними Центру громадського здоров’я майже 64% людей помилково вважають, що антибіотиками можна лікувати інфекційні захворювання, зокрема і коронавірус. Як наслідок у бактерій може з’явитися здатність протистояти цим препаратам.

«Як наслідок маємо неправильне вживання антибактеріальних препаратів, яке призводить до того, що вони втрачають свою ефективність і все менше захищають від серйозних інфекцій. Наголошую, антибіотики лікують інфекційні хвороби, спричинені бактеріями, і зовсім не ефективні у боротьбі з вірусними хворобами», — пояснив він.

Міністр наголосив, що призначати антибіотики зможе лише лікар. Він же і буде видавати електронний рецепт з вказаною діючою речовиною, спосіб застосування та дозування. Лише з таким рецептом пацієнт зможе придбати антибіотики в аптеці.

На разі облік споживання антибіотиків з 1 січня вже запровадили у лікарнях. У переліку «стеження» опинились 29 препаратів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, стійкість бактерій до антибіотиків входить до десятки найсерйозніших загроз здоров'ю людей у світі. Так, щороку понад 700 тисяч людей у всьому світі помирають від інфекцій, стійких до антибіотиків. Це приблизно 2 тисячі смертельних випадків на день. При цьому, згідно з прогнозами різних аналітичних центрів, до 2050 року рівень смертності може досягти 10 млн осіб на рік, якщо не вдасться вирішити проблему стійкості до протимікробних препаратів.

Про наслідки неконтрольованого призначення і споживання антибіотиків, а також що і як з цим слід робити, читайте у статті Алли Котляр  "Обережно, антибіотик!".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі