Резистентність до антибіотиків навчилися знижувати новим способом

Поділитися
Нещодавно відкрита речовина, яка має шанс стати ліками, підносить бактеріям «троянського коня», блокуючи їхні захисні механізми.

Група вчених з Оксфордського та кількох інших європейських університетів знайшла спосіб лікування, який знижує стійкість до антибіотиків у бактерій, що викликають такі захворювання, як сепсис, пневмонія та інфекції сечовивідних шляхів, передає Phys.org.

Проблема в тому, що деякі бактерії навчилися виживати після лікування людини антибіотиками "останньої надії" - карбапенемами (їх використовують, коли решта препаратів, наприклад, пеніцилін, вже не допомагають). Бактерії навчилися виробляти ферменти, які називаються метало-бета-лактамазами (МБЛ), які руйнують карбапенемні антибіотики.

Щоб знайти речовину, яка зможе прикріплюватися до МБЛ та блокувати його дію, але при цьому не вступати в реакцію з жодним із людських білків, вчені перевірили сотні тисяч хімічних речовин. У результаті було знайдено необхідну речовину – індолкарбоксилати.

Використовуючи кристалографію, дослідники виявили, що ці потенційні препарати приєднуються до МБЛ зовсім інакше, ніж будь-які інші ліки – вони імітують взаємодію антибіотика з МБЛ. Цей хитрий трюк "троянського коня" дозволяє потенційним препаратам бути дуже ефективними проти широкого спектру супербактерій, які продукують МБЛ.

Бонусом до відкриття стало те, що відкрита речовина не викликає сильних побічних ефектів у мишей.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, стійкість бактерій до антибіотиків входить до десятки найсерйозніших загроз здоров'ю людей у світі. Так, щороку понад 700 тисяч людей у всьому світі помирають від інфекцій, стійких до антибіотиків. Це приблизно 2 тисячі смертельних випадків на день. При цьому, згідно з прогнозами різних аналітичних центрів, до 2050 року рівень смертності може досягти 10 млн осіб на рік, якщо не вдасться вирішити проблему стійкості до протимікробних препаратів.



Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі