WP: Хід війни скоро може знову змінитися на користь України

Поділитися
WP: Хід війни скоро може знову змінитися на користь України © Головнокомандувач ЗСУ/t.me
На Заході вважають, що Росія скоро вичерпає свою боєздатність, а невеликі зміни в контролі над територіями мають менше значення, ніж загальний баланс сил.

Армія Росії скоро вичерпає свої бойові можливості й буде змушена зупинити свій наступ на Донбасі. Так вважають західні розвідувальні управління й військові експерти.

«Настане час, коли крихітні здобутки Росії стануть неприйнятними з точки зору їх ціни. І їй доведеться зробити велику паузу, щоб відновити можливості», - цитує Washington Post неназваного західного чиновника, який прокоментував виданню ситуацію на умовах анонімності.

Американське видання зауважує, що такі оцінки з’явилися попри те, що наступ російських сил, які мають чисельну перевагу в техніці, продовжуються. А місто Сєвєродонецьк було окуповане агресором, ставши найбільшим містом, яке Росія змогла захопити з початку битви за Донбас. Її війська тепер наближаються до Лисичанська, розташованого на іншому березі річки. Якщо і це місто вдасться окупувати, толі Росія буде контролювати майже всю Луганську область. Контроль над Донбасом - публічно проголошена мета російської так званої «спецоперації». Хоча наступ одразу на кількох фронтах у лютому дав чітко зрозуміти, що амбіції Москви не обмежуються цим регіоном.

Захопити Лисичанськ буде не просто, тому що місто стоїть на височині. А річка лишається природною перешкодою для російського наступу. Тож замість того, щоб намагатися перейти річку, російські війська, схоже, збираються оточити місто з заходу, просуваючись на південних схід від Ізюму і на північний схід від Попасної. Російські канали в Telegram повідомляли, що російська армія отримала наказ взяти всю Луганську область під контроль до неділі. Це може пояснити критичну інтенсивність боїв впродовж минулого тижня.

Але «повзучий» наступ Росії майже повністю залежить від використання великої кількості боєприпасів, зокрема, артилерійських снарядів. Російські обстріли були на стільки інтенсивними, що майже жодна армія світу не здатна довго вести такий вогонь, сказав неназваний західний чиновник.

Washington Post пише, що ніхто не називає чіткі часові рамки. Але прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон з посиланням на розвідку своєї країни натякнув нещодавно, що Росія буде здатна вести бій лише «кілька найближчих місяців». Після цього вона «дійти до точки, коли наступального імпульсу більше не буде через виснаження її ресурсів». Про це Джонсон сказав в інтерв’ю Sueddeutsche Zeitung.

Російські коментатори теж визнають ці труднощі, вказуючи на хронічну нестачу живої сили.

«У Росії не вистачає фізичної сили в Україні, зважаючи на те, що лінія протистояння розтягнулася на тисячу кілометрів чи й більше», - написав російський військовий блогер Юрій Котьонок.

За його розрахунками, Росії знадобиться 500 тисяч солдатів, щоб добитися своїх цілей. А зібрати такі сили можливо лише в разі оголошення повномасштабної мобілізації всіх чоловіків призовного віку. Цей крок потенційно ризикований і непопулярний. Тож Владімір Путін досі уникав його. Російська атака вже триває довше, ніж попередні прогнози, які говорили, що пік наступить до літа. Агресивне вербування контрактників і резервістів допомогло зібрати 40-50 тисяч солдатів, які поповнили тяжкі російські втрати за перші тижні війни. Росія перекидає в Україну застарілі танки зі своїх складів і військових баз у віддалених російських регіонах.

Видання пише, що російська армія все ще має перевагу над українською, яка теж зазнає втрат. В України майже повністю закінчилися радянські боєприпаси. А перехід на західні види озброєння ще триває в розпал війни. Але становище української армії, швидше за все, буде лише покращуватися з поставками більш просунутої західної техніки. В цей час, для сил Росії ситуація буде тільки погіршуватися, оскільки їй все більше доводиться переходити на запаси застарілого обладнання, - вважає колишній командир армії США у Європі Бен Ходжес. Він переконаний, що у найближчі місяці українська армія отримає достатню кількість західної зброї, щоб почати контрнаступ і змінити хід війни.

«Я все ще дуже оптимістично ставлюся до перспективи, що Україна переможе у війні. І до кінця цього року Росію витіснять до позицій, які існували до 24 лютого. Зараз дуже погано бути стороною, по якій стріляє вся ця російська артилерія. Але, за моїми оцінками, у наступні кілька тижнів ситуація зміниться на користь українців», - сказав Ходжес.

Видання пише, що поставки західного озброєння набирають обертів. Минулого тижня з’явилися відео боїв за участі французьких гаубиць CAESAR. А нещодавно в Україну прибули німецькі самохідні гаубиці Panzerhaubitze 2000 і американські системи HIMARS. Останні дозволять армії України уражати цілі на відстані до 70 кілометрів. Німецький політичний аналітик Маттіа Неллес зауважує, що робити прогнози дуже важко через брак інформації про стан і силу української армії. Київ зберігає високий рівень оперативної секретності. Через це не відомо, скільки військових, наприклад, зараз захищають Лисичанськ або реальний рівень втрат. Також нічого невідомо про те, які артилерійські запаси все ще залишилися у Росії. Спочатку на Заході їх недооцінили. Розраховуючи на те, що війна з Україною буде короткою, Москва не нарощувала виробництво боєприпасів до початку вторгнення. І хоча Росія могла запустити конвеєр зараз, російський військово-промисловий комплекс не здатен задовольнити «надзвичайно високу інтенсивність» російських артилерійських обстрілів, вважають на Заході. І поставки з російських заводів «не нескінченні».

Директор російських досліджень в Центрі військово-морських аналізів Майкл Кофман визнає, що українська армія зараз переживає важкі часи. Однак, їй не загрожує крах. Вона продовжує тиснути на російські сили на півночі від Харкова і навіть здобула невеликі успіхи поблизу Херсона в ході контрнаступу, що відтягує частину російських ресурсів з Донбасу. Кофман наголосив, що невеликі поточні територіальні здобутки Росії не такі важливі, як загальний баланс сил на полі битви.

«Найважливіше у цій війні не географічні точки, тому що це змагання волі, а також матеріального забезпечення. В кого швидше закінчиться техніка і боєприпаси і найкращі підрозділи. Швидше за все, обидві армії будуть виснажені до кінця літа. А потім буде операційна пауза», - вважає експерт.

За умови, що Україна отримає достатню кількість зброї і боєприпасів від партнерів, вона зможе піти в контрнаступ і почати відкидати російські війська назад. Якщо ж ні, тоді обом сторонам доведеться окопатися на позиціях. Це буде означати, що війна зайшла в глухий кут. І, на думку західних чиновиників, розраховувати, що після цього з’явиться дипломатичний прорив, теж не доводиться.

«Обидві сторони не будуть добиватися територіальної переваги, але це буде оперативна пауза. Вони зосередяться на поповненні й зміцненні сил на фронтах. А це буде означати, що почався дуже довгий конфлікт», - сказав виданню неназваний чиновник.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі