WP: Білий дім перед війною не сумнівався в армії України, занепокоєння викликав Зеленський

Поділитися
WP: Білий дім перед війною не сумнівався в армії України, занепокоєння викликав Зеленський © Офіс президента
У Вашингтоні були впевнені, що добре тренована українська армія буде чинити опір, однак, вважали, що Київ все ж впаде.

Ще влітку 2021 року у США були впевнені, що російсько-української війни не буде. Зрештою, 16 червня президенти Джо Байден і Владімір Путін провели зустріч в Женеві, яку обидві сторони назвали «конструктивною».

Але вже через кілька тижнів після того російський автократ опублікував есе, в якому стверджував, що українці і росіяни - це нібито «один народ». І що справжній суверенітет України «можливий лише в партнерстві з Росією». Це змусило Вашингтон переоцінити погляди додо справжніх намірів Путіна, - пише Washington Post.

До кінця минулорічного літа американські аналітики, які присвятили всю свою кар’єру дослідженню Путіна, дійшли висновку: російський автократ вважає, що вікно можливостей для нього закривається. Українці вже двічі повставали, вимагаючи демократичного майбутнього без корупції і втручання Москви. Не будучи членом НАТО чи ЄС, Україна впевнено рухалася в напрямку західної політичної, економічної і культурної орбіти. І цей дрейф ще більше роздмухав невдоволення Путіна втратою російської імперії.

69-річний російський автократ, на думку американських аналітиків, вирішив, що у нього закінчується час для закріплення своєї спадщини як одного з найвеличніших правителів Росії, який «відновив російське домінування на Євразійському континенті». Путін вважав, що Захід відреагує на вторгнення в Україну обуренням, але нічого насправді не зробить. Тому що адміністрація Байдена якраз намагалася розібратися з принизливим виходом армії США з Афганістану і прагнула уникнути нових війн.

Також США і Європа страждали від наслідків пандемії коронавірусу. Канцлер Німеччини Ангела Меркель, яка була фактичним лідером Європи, от-от мала залишити свою посаду, поступившись місцем неперевіреному наступнику. Президента Франції Еммануеля Макрона чекала битва з правими популістами за владу, а Британія страждала від економічного спаду після Brexit. На додачу значна частина Європи залежить від російської нафти і газу. Тож Путін розраховував, що він зможе розколоти західних альянс. А сотні мільярдів доларів у резервах повинні були забезпечити економічну стабільність Росії під тиском неминучих санкцій, як це вже відбувалося в минулому.

Washington Post пише, що у жовтні, отримавши нові дані розвідки і аналізи, президент Байден зробив два висновки, про що розповів його радник з національної безпеки Джейк Салліван. По-перше, він хотів стримати Путіна. Для цього потрібно було відправити когось в Москву, «щоб він сів за стіл з росіянами на високому рівні і пояснив: якщо ви зробите це, наслідки будуть ось такими». По-друге, Вашингтону потрібно було повідомити союзників про американські розвідувальні дані, щоб вони підтримали об’єднану західну позицію, погрожуючи Росії санкціями, зміцненням і розширенням оборони НАТО, а також надали Україні допомогу. Директор ЦРУ Вільям Барнс став тим, кого відправили в Москву. А директор Національної розвідки США Евріл Генйс вирушила в штаб-квартиру НАТО в Брюсселі.

«Радники Байдена були впевнені, що Україна буде битися. США, Велика Британія й інші країни НАТО роками тренували і забезпечували обладнанням українську армію, яка стала більш професійною і краще організованою, ніж перед російською атакою в Криму і на Донбасі 7 років тому. Але тренування були зосереджені на тому, як організувати опір після російської окупації, а також як не допустити цю окупацію», - пише видання.

Вашингтон також вирішив, що передасть Україні невелике озброєння для піхотинців, яке має виключно оборонне призначення. Щоб це не здавалося провокацією з боку Заходу.

«В адміністрації також мали серйозні занепокоєння щодо молодого президента України, колишнього телевізійного коміка, який отримав посаду завдяки потужній підтримці виборців і бажанні фундаментальних змін. Однак, він втратив свою популярність частково тому, що не зміг виконати обіцянку укласти мир з Росією. 44-річний Володимир Зеленський був не рівня безжалісному Путіну», - пише видання.

Математика теж була не на боці України. У Росії було більше військ, більше танків, більше артилерії, винищувачів і керованих ракет. У попередніх конфліктах вона продемонструвала бажання безжально змушувати слабших ворогів підкоритися, не жаліючи життя цивільних. У Вашингтоні вважали, що Київ може й не впаде так швидко, як розраховували в Москві. Однак, американці вірили, що це, зрештою, станеться.

Також Washington Post пише, що у Вашингтоні ще восени знали про плани Путіна окупувати майже всю Україну окрім західної частини. Там, як вважає російський автократ, живуть "невиправні нацисти-русофоби".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі