Цього року, абітурієнти зможуть подати не більше п’яти заяв про вступ до вишу на бюджетну форму навчання, без обмеження кількості спеціальностей, і до 30-ти заяв на платну (контрактну) форму навчання.
Під час подання заяви потрібно встановити пріоритетність обраних ЗВО, де 1 – найвища пріоритетність і 5 – найнижча. Підійти до цього питання варто зважено, оскільки її буде неможливо змінити після подачі заяви.
Редакція ZN.UA бажає успіху майбутнім студентам і нагадує, які мінімальні прохідні бали потрібно набрати, щоб потрапити на омріяний бюджет:
- для вступу на бакалаврат медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань необхідно набрати щонайменше 125 балів;
- аби вступити на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» чи «Педіатрія», абітурієнт має набрати щонайменше 150 балів з другого (біологія, хімія або фізика на вибір) і третього (математика) конкурсних предметів – це правило не розповсюджується на випускників, конкурсний бал яких є вищим за 175 балів;
- вступник має набрати щонайменше 130 балів, щоб вступити на спеціальність «Фармация, промислова фармация»;
- для вступу на деякі гуманітарні спеціальності: «Право», «Публічне управління» та «Міжнародні відносини» необхідно набрати щонайменше 140 балів.
Нагадаємо, понад третина випускників цьогоріч провалила зовнішнє незалежне оцінювання з математики. Директор УЦОЯО Валерій Бойко заявив, що такий невтішний результат не вплине на вступну кампанію та кількість нових студентів у закладах вищої освіти.
Що пішло не так із вивченням математики в українських школах і як виправити ситуацію, пояснюють науковиці Ірина Єгорченко, Світлана Благодєтєлєва-Вовк і Алла Воробйова у статті «Провал на ЗНО з математики: що пішло не так у школі і як врятувати ситуацію».
Про всі етапи вступної кампанії та її особливості, читайте у нашому матріалі «Вступна кампанія 2021 розпочалася. Як обрати університет, подати документи та потрапити на бюджет».