Вручення повістки: чи можна від неї відмовитись

Поділитися
Вручення повістки: чи можна від неї відмовитись © Віктор Назаров/Telegram
Роз'яснення дала експертка.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військове вторгнення РФ. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Юристка практики військового права юридичної компанії «Приходько та партнери» Тетяна Козян розповіла виданню «РБК-Україна», чи є законні способи відмовитися отримання повістки.

Вона пояснила, що відмовитись від повістки без об'єктивних причин не можна.

«Такий варіант розвитку подій можливий та цілком законний в окремих випадках, однак потрібно розуміти всі ризики та те, що відмовитись від отримання повістки без об’єктивних причин не можна», – наголосила Козян.

За її словами, для відмови в отриманні повістки призовник повинен мати конкретні і поважні причини, серед яких:

  • якщо у документі вказані неправильні дані отримувача (повістка може бути адресована комусь іншому);
  • повістку вручає не уповноважена для цього особа;
  • немає печатки /підпису комісара ТЦК та СП.

Юристка додала, що якщо при врученні повістки ви зауважили об’єктивні помилки, існує можливість відмовитись від її підписання У такому разі співробітник ТЦК та СП повинен скласти акт про відмову від отримання повістки у присутності свідків.

«Однак пам’ятайте, що незначна помилка у повістці не є поважною причиною відмови від отримання повістки або неприбуття у ТЦК та СП у розумінні вимог закону, та у випадку неявки у зазначений час настає адміністративна відповідальність, яка передбачає сплату штрафу, а за наявності відповідних підстав може наставати кримінальна відповідальність. А відтак, слід виходити зі змісту та загального усвідомлення самого виклику до ТЦК та СП», – сказала вона.

Козян зауважила, що після фіксації відмови від отримання повістки та складання акту, справа передається на розгляд керівникам ТЦК та СП, який в результаті може стягнути штраф за порушення правил військового обліку.

За словами юристки, оскаржити штраф можна в суді, де ТЦК та СП буде доводити, що людина порушила правила обліку, тобто відповідальність настає саме за порушення правил обліку, а не за те, що вона відмовилась від повістки.

Раніше ми писали, як в Україні буде проходити загальна мобілізація в листопаді.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі