У 2025 році в Україні планують виготовити 30 тисяч далекобійних дронів та три тисячі крилатих ракет та ракет-дронів. Це доручення президента Володимира Зеленського, заявив на засіданні уряду премʼєр Денис Шмигаль.
Він зазначив, що цього року Україна має рекордний оборонний бюджет — 2 трильйони 230 млрд гривень. При цьому видатки на озброєння та техніку складатимуть щонайменше 739 млрд грн. Також вітчизняні підприємства ОПК планують наростити наявні виробничі спроможності до 30 млрд доларів.
"У межах проєкту "Зброя перемоги" запустимо довготривалі контракти з виробниками на 3-5 років. Особливу увагу будемо приділяти компоненту далекобійності та ракетній програмі. Завдання від президента України — виробити щонайменше 30 000 далекобійних дронів. Українські підприємства також планують виготовити близько 3000 крилатих ракет і ракет-дронів", — заявив Шмигаль.
Також премʼєр заявив, що влада розвиватиме "Данську модель". За нею партнери України купують зброю для ЗСУ в українського оборонно-промислового комплексу. Цього року уряд планує залучити понад мільярд доларів.
Раніше у The Telegraph писали, що Україна працює над новою версією ракети "Трембіта", яка зможе долітати до Москви. У виданні зауважували, що вона може замінити дорогі імпортні боєприпаси.
Український оборонно-промисловий комплекс демонструє вражаючі темпи розвитку: за два роки кількість виробників БПЛА зросла в 12 разів. Але чи готова Україна стати постачальником зброї для країн НАТО? Ідея експорту виглядає дуже привабливою. Однак є і ризики. Про альтернативні механізми експорту озброєння читайте в статті "Україна може стати постачальником зброї для країн НАТО" керівника сектору "Оборонна політика" BRDO Тараса Ємчури.