Виїзд за кордон для супроводу родичів: які документи потрібні чоловікам

Поділитися
Роз'яснення дав адвокат.

Через війну, яку розв'язала Росія, в Україні оголошений воєнний стан та триває загальна мобілізація. В цей період призову підлягають чоловіи від 18 до 60 років. Під час воєнного стану діють певні обмеження щодо виїзду військовозобов'язаних чоловіків за кордон.

Але є деякі виключення. Керуючий партнер адвокатської компанії DixiLex, адвокат Вадим Заворітний розповів РБК-Україна, хто може виїздити за кордон для супроводу родичів та які документи для цього потрібні.

Хто з чоловіків може супроводжувати родича за кордон

Право виїзду за кордон під час дії воєнного стану мають:

  • чоловіки, дружини яких мають інвалідність;
  • ті, у кого один з батьків чи батьків дружини (чоловіка) має інвалідність I або II групи;
  • чоловіки, які постійно доглядають за особами з інвалідністю I чи II групи.

При цьому у правилах виїзду не йдеться про те, яку групу інвалідності повинна мати дружина.

"Це означає, що виїзд за кордон з метою супроводу можливий за наявності у дружини (чоловіка) в тому числі III групи інвалідності", – сказав Заворотній.

Виїзд за кордон: які документи потрібні

Чоловіки призовного віку повинні мати оригінали або нотаріально засвідчені копії документів, які підтверджують підстави для виїзду.

Адвокат пояснив, що якщо людина супроводжує дружину, треба надати свідоцтво про шлюб і документи на підтвердження статусу її інвалідності.

"Якщо ви супроводжуєте своїх батьків чи батьків другого з подружжя, якщо вони мають інвалідність І або II групи, окрім самих документів на підтвердження інвалідності та родинних зв'язків, додатково до цього потрібні документи, які підтверджують спільне місця проживання з такими людьми. Зареєстроване чи задеклароване місце проживання має співпадати. Або можна надати акт встановлення факту здійснення догляду", – пояснив він.

Такий документ мають скласти у держадміністрації, органі сільської, міської ради не пізніше п'яти днів.

Тако підставу для виїзду чоловіка призовного віку за кордон можна підтвердити документами про отримання компенсації (надбавки) на догляд (відповідно до Закону України "Про соціальні послуги").

"Правила також передбачають, щоб ті люди, яких супроводжує за кордон чоловік призовного віку, перебували за кордоном на консульському обліку. При цьому ті, хто здійснює їх супровід, зобов'язані повернутися в Україну не пізніше строку повернення тієї людини або тих людей, кого вони супроводжували", – резюмував Заворітний.

Раніше юрист та адвоката Ростислав Кравець розповів, чи можуть отримати бронь від мобілізації ФОПи та їх працівники.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі