Воєнний стан: чи можуть студентів призвати до армії

Поділитися
Воєнний стан: чи можуть студентів призвати до армії © unsplash/domlafou
Роз'яснення дали експерти.

Через військове вторгнення РФ в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову під час мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Відповідно до закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що студенти денної форми мають право на відстрочку від мобілізації. Експерти розповіли виданню «Фокус», хто зі студентів має право на відстрочку від мобілізації та чи можуть їх призвати.

Юрист ЮФ GRACERS Сергій Савинський зазначив, що студенти очної форми, дуальної, наукові співробітники мають право на відстрочку протягом часу, коли вони перебувають у відповідному статусі.

«Зазвичай, це до моменту отримання диплома, або раніше — у зв’язку з відрахуванням, виключенням тощо. Тобто, поки студена не відрахують, нема наказу про це, то діє право на відстрочку. А коли рішення (про відрахування) набере чинність, то особа перестає бути студентом та втрачає право на відстрочку», — сказав експерт.

Керівний партнер ЮК Winner Ігор Ясько наголосив, що коли військовозобов’язаний має підтверджуючий документ, що він є студентом, аспірантом чи докторантом денної та дуальної форми навчання, він отримує відстрочку від мобілізації на час навчання (до отримання диплома).

«Але важливий момент, що відстрочка не діє у так званий «проміжний» час, коли особа є абітурієнтом: після закінчення коледжу і до вступу в університет, після закінчення бакалаврату до вступу на магістратуру, після закінчення ЗВО до вступу на аспірантуру і перед вступом на докторантуру», – додав він.

Якщо військовозобов'язаний завершив навчання та отримав диплом на початку липня, потім подав документи до ЗВО, куди його мають зарахувати на початку вересня, то права на відстрочку він не матиме, фактично, з початку липня до початку вересня (поки не з’явиться відповідний наказ про зарахування до ЗВО).

Раніше ми писали, чи може студент-українець іноземного вишу повернутися в Україну, а потім виїхати за кордон.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі