ВККСУ планує провести атестацію суддів Майдану і соратника Ємельянова – Маселко

Поділитися
ВККСУ планує провести атестацію суддів Майдану і соратника Ємельянова – Маселко Судді, які забороняли Майдан і відбирали права за поїздку до Межигір'я, продовжують виносити рішення іменем України © Андрій Товстиженко, DT.UA
На 18-20 березня запланована оцінка 59 суддів, серед яких – судді з сумнівною репутацією.

Вища кваліфікаційна комісія суддів призначила атестаційне оцінювання 59 суддів на 18-20 березня і планує провести його без участі Громадської ради доброчесності, заявив адвокат Роман Маселко.

"Поки всі спостерігатимуть, як Вища рада правосуддя затверджує суддів Антикорупційного та Верховного судів, Вища кваліфікаційна комісія вирішила швиденько "протягнути" сумнівних суддів", - написав Маселко на своїй сторінці у Facebook ввечері в суботу, 16 березня.

Адвокат уточнив, що ВККСУ має намір провести оцінювання суддів "без участі громадськості і навмисно створює умови, коли участь ГРД фізично неможлива".

Серед суддів, у чиїй репутації можна засумніватися, Маселко назвав "суддів Майдану" Віталія Щавінського, Тараса Зайця і Віталія Циктича, а також Романа Бойка, пов'язаного з одіозним суддею Артуром Ємельяновим.

Заступник голови Київського окружного адмисуда Щавінський забороняв Майдан у Переяслав-Хмельницькому, і походження його майна є сумнівним. Тараса Зайця зі Святошинського суду міжнародні експерти відсіяли на конкурсі до Вищого антикорупційного суду як недоброчесного. Віталій Циктич з Шевченківського суду судив "автомайданівців" за поїздку до маєтку Віктора Януковича в Межигір'ї, а також виправдав члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського, якого звинувачували в отриманні 500 тисяч доларів хабара.

У зв'язку з цим, ГРД звернулася до ВККСУ з проханням відкласти атестацію згаданих суддів і встановити адекватні терміни і графіки оцінювання.

"Судова реформа, точніше її імітація, триває. Козьяков енд ко хочуть зберегти на своїх посадах максимум недоброчесних. Тільки розголос та увага медіа можуть щось змінити", - підсумував Маселко.

У вересні 2016 року набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закону "Про судоустрій і статус суддів", у зв'язку з чим в країні стартувала судова реформа.

У рамках цієї реформи, під час конкурсу до нового Верховного суду, Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) взяла до уваги лише 13 з 55 негативних висновків Громадської ради доброчесності. Таким чином майже 80% суддів "нового" суду – це старі кадри.

ГРД заявила про вихід з процесу кваліфікаційного оцінювання суддів у межах переатестації через те, що процес перетворився на конвеєр, завдяки якому в "оновлених" судах опиняються недоброчесні старі судді. У Громадській раді доброчесності заявили про те, що не бажають брати участь у фейковому процесі очищення судової системи.

Крім того, у межах дисциплінарних процедур були звільнені лише 14% суддів, які виносили неправосудні рішення за часів Майдану. До того ж, частина з них може бути відновлена на посадах Верховним судом.

Детальніше про проблеми реформування судової системи читайте в матеріалі Михайла Жернакова "Судова реформа померла. Хай живе судова реформа?" і статті Галини Чижик "Останній шанс судової реформи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі