Лише 14% суддів Майдану були звільнені у межах дисциплінарних процедур (ця цифра може ще зменшитися за рахунок відновлення звільнених суддів Верховним судом). Що стосується решти суддів Майдану - строк притягнення до дисциплінарної відповідальності минув.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Михайло Жернаков, директор Фонду DEJURE, головний експерт по судовій реформі РПР, д.ю.н. На думку автора, дисциплінарні провадження у інших справах теж навряд чи можна вважати ефективними, - за січень-листопад 2017 р. ВСП отримав 8054 скарг, але тільки в 301 випадку (3,7%) відкрив провадження у справі, реальне ж покарання зазнали одиниці суддів.
"При цьому іноді, за "дивним збігом обставин", розгляд справ суддів у ВРП припадає на ті ж дні, що і розгляд цими суддями або очолюваними ними судами справ проти громадських активістів", - зазначає експерт.
Автор підкреслює, що горезвісний Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано не було.
"І вже, швидше за все, не буде, хоча в ньому працюють такі "яскраві особистості", як Богдан Санін, який заборонив Майдан, або Євген Аблов, який зобов'язав "Беркут" розігнати активістів в ніч з 10 на 11 грудня і в той же місяць отримав за цю квартиру, яку потім продав за 9 млн 100 тис. грн, - йдеться в статті. - Очолює суд Павло Вовк, якого НАБУ знайшло в сім ранку у величезному будинку його нібито колишньої дружини. Дивно, що не вписується в концепцію реформи ліквідація суду, який так "добре" вже себе зарекомендував".
Детальніше про проблеми реформування судової системи читайте в матеріалі Жернакова Михайла "Судова реформа померла. Хай живе судова реформа?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".