Частина українських студентів до березня не відвідуватиме пари у вишах. Керівництво вищих навчальних закладів вимушено відправляє своїх студентів на дистанційне навчання, аби зекономити кошти на оплаті за опалення, повідомляє "Українська правда".
Зокрема, відповідний графік навчання на своєму сайті оприлюднив Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Перейшла на такий формат роботи також у НУ "Львівська політехніка", тоді як НУ "Києво-Могилянська академія" продовжує проводити очне навчання.
У Міністерстві освіти і науки України жодних рекомендацій щодо цього ВНЗ не надсилали і зазначають, що таке рішення навчальні заклади приймають самостійно.
"Є виші, які ще на початку року робили плани на 2017-2018 навчальний рік, заклали таку перерву та дистанційне навчання у план. Тобто вони десь навчання подовжили, десь додали очні сесії для того, щоб це компенсувати і взимку не мати очного навчання", - пише видання з посиланням на МОН.
Зазначається, що факультети та інститути планують на цей період проведення навчальних та виробничих практик поза межами університету, написання курсових та дипломних робіт, а також виконання завдань самостійної роботи.
У відомстві підтверджують, що таким чином деякі виші намагаються зекономити кошти, які зрештою можна направити на розвиток матеріальної бази закладу.
Нещодавно Конституційний суд України дозволив особам, що голосували за "диктаторські закони" 16 січня, посідати керівні посади у вищих навчальних закладах. Подання до суду зробили 49 народних депутатів після того, як Верховна Рада ввела відповідну заборону в 2014 році.