КСУ дозволив очолювати виші особам, які голосували за "диктаторські закони"

Поділитися
КСУ дозволив очолювати виші особам, які голосували за КСУ розглянув подання 49 народних депутатів щодо конституційності змін до закону "Про вищу освіту" © Андрій Товстиженко, DT.UA
У 2014 році Рада заборонила депутатам, які голосували за "закони 16 січня", займати посади керівників вишів.

Конституційний суд України визнав неконституційним і скасував заборону призначати на посади керівників вишів осіб, які голосували 16 січня 2014 року за так звані "диктаторські закони", йдеться в рішенні суду від 20 грудня.

Наголошується, що КСУ розглянув подання 49 народних депутатів щодо конституційності прийнятих парламентом в липні 2014 року змін до закону "Про вищу освіту". Ці зміни забороняли призначати на посади керівників вишів осіб, які голосували за "диктаторські закони" 16 січня.

У суді зазначили, що немає чіткого визначення, які закони є "диктаторськими", тому норма не відповідає принципу правової визначеності. У КСУ також підкреслили, що "ніхто, в тому числі Верховна Рада не може притягнути депутата до відповідальності за висловлювання і голосування в парламенті".

Як відомо, у 2014 році Верховна Рада заборонила депутатам, які голосували за "закони 16 січня", займати посади керівників вишів. Серед тих, хто голосував, були депутати Михайло Поплавський (колишній ректор Київського національного університету культури і мистецтв) і Сергій Ківалов (нинішній президент Одеської юридичної академії).

16 січня 2014 року Верховна Рада руками проголосувала за пакет законів, більш відомий як "диктаторські закони", що порушували права й свободи громадян.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі