Кабмін затвердив новий порядок державної атестації наукових установ

Поділитися
Кабмін затвердив новий порядок державної атестації наукових установ Атестувати виші будуть експертні групи © Андрій Товстиженко, DT.UA
Відтепер оцінювати результати діяльності наукових установ будуть не міністерства та президії академій наук, а незалежні експертні групи.

Кабінет міністрів на своєму засіданні 19 липня схвалив новий порядок державної атестації наукових установ.

Згідно з порядком, атестацію проводитимуть експертні групи та експертна комісія. До складу груп входитимуть фахівці та вчені, які мають відповідну кваліфікацію і стаж практичної роботи за спеціальністю не менше 5 років, представники МОН, НАНУ та галузевих академій, державних або інших зацікавлених органів.

Під час оцінювання обов'язково враховуватимуть рівень кваліфікації наукових працівників, міжнародне співробітництво, практичну цінність результатів для держави, наукометричні та фінансово-економічні показники, матеріально-технічну базу.

Відповідно до Порядку, за підсумками оцінювання наукові установи класифікуватимуть на 4 групи:

- наукові установи-лідери.

- стабільні наукові установи, що можуть бути провідними за певними напрямами наукових досліджень.

- наукові установи, що є унікальними у певній галузі, але демонструють невисокий рівень розвитку потенціалу.

- наукові установи, для яких наукова, науково-технічна або інноваційна діяльність перестали бути основним видом діяльності, які не є унікальними у відповідній галузі та втратили перспективи розвитку. Такі установи протягом року мають бути реорганізовані чи ліквідовані.

Як і раніше, атестація проводитиметься не рідше, ніж раз на 5 років. Вона буде обов'язковою для наукових установ державної, комунальної форм власності; наукових установ, у статутних капіталах яких є частка, що належить державі; наукових установ Національної академії наук, національних галузевих академій наук. Інші наукові установи зможуть проходити державну атестацію за власною ініціативою.

Як зазначив директор департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус, наступним кроком стане встановлення залежності обсягів бюджетного фінансування державних установ відповідно до результатів їх атестації.

Детальніше про ситуацію в Міністерстві освіти і науки читайте в матеріалі Лідії Суржик Клітка для монстра. Національне агентство з питань якості вищої освіти (НАЗЯВО) пропонують "перезапустити" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі