Міністерство освіти і науки України скасувало наказ №637, яким, за поданням Міністерства охорони здоров'я, встановлювалось, зокрема, введення мінімального прохідного бар'єру для абітурієнтів медичних спеціальностей - 150 балів з кожного конкурсного предмета ЗНО, повідомила очільниця Комітету Верховної Ради з охорони здоров'я Ольга Богомолець.
"Випускники, які набрали менше ніж 150 балів з кожного сертифікату ЗНО, отримають шанс на вступ до медичних вишів і демонстрацію своїх здібностей в навчанні, щоб стати гарними лікарями!", - наголосила Богомолець.
Вона також подякувала прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, міністру освіти и науки України Лілії Гриневич та усім народним депутатам, які підтримали дане рішення.
"А всім, хто стурбований якістю підготовки наших лікарів, хочу сказати, що якість майбутнього лікаря визначає те, як він здав державні іспити після завершення навчання в медичному виші, а не вступні бали ЗНО! Хто не зможе вчитися - буде відрахований після першої чи другої сесії", - підкреслила власну позицію народний депутат.
Вона також запропонувала Міністерству охорони здоров'я "затвердити стандарти підготовки студентів та посилити контроль за навчанням", оскільки саме це, на її думку, зможе забезпечити гарну підготовку лікарів у той час, як на Сході України точаться бойові дії, а в самій країні багато сиріт та внутрішньо переміщених осіб.
У той самий час міністр охорони здоров'я Уляна Супрун не згодна з таким рішенням. Вона вважає, що скасування наказу зашкодить реформі медицини в Україні, та впевнена у тому, що прохідний бар'єр унеможливлює корупцію у медичних вишах, і саме тому викликає такий спротив.
Вона також нагадала, що крім прохідного бар'єру наказом МОН України №637 від 24.04.2017 запроваджуються важливі зміни, які стосуються квот, мінімальних, максимальних обсягів державного замовлення, зарахування абітурієнтів з тимчасово окупованих та непідконтрольних територій та абітурієнтів, які через стан здоров'я не складали ЗНО під час основної та додаткової сесій. Крім того, згідно діючому законодавству, зміни до наказів обов'язково реєструються у Міністерстві юстиції України, де проводиться їх правова експертиза.
"Згідно з висновком Мін'юсту, запровадження прохідного балу на рівні, не нижче, ніж 150 з кожного сертифікату ЗНО для вступу на медичні спеціальності, відповідає чинному законодавству. Тому, якщо говорити про незаконність запровадження прохідного балу для вступу на медичні спеціальності у 150, то і інші зміни потрібно вважати незаконними, і вимагати їх скасування", - резюмувала Супрун.
Детальніше про зміни в "Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України у 2017 році" читайте в матеріалі Оксани Онищенко "Ампутація неспроможних" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Згідно раніше запропонованим змінам, для вступу на чотири спеціальності: "Стоматологія", "Медицина", "Фармація, промислова фармація" та "Педіатрія", абітурієнт повинен був пред'явити сертифікати ЗНО з результатом не нижче 150 балів. При вступі на будь-які інші спеціальності виш міг сам встановлювати мінімальний бал ЗНО абітурієнта.