Відмова щеплення від коронавірусу: українці назвали головні причини

Інфографіка
Поділитися
Відмова щеплення від коронавірусу: українці назвали головні причини Фото: сайт МОЗ
Близько 20% опитаних бояться наслідків вакцинації.

У квітні 2021 року серед тих українців, які не хочуть робити щеплення, 40% заявили, що вакцини від COVID-19 ще недостатньо перевірені.

Друга за популярністю причина відмови від щеплення в недовірі до тих вакцин, які є в Україні. Таку відповідь дали 33%, опитаних КМІС.

20% українців заявили, що "наслідки від вакцини можуть бути гірше, ніж від COVID", а 17% не довіряють будь-якій вакцинації, в принципі.

Скріншот з сайту kiis.com.ua
Скріншот з сайту kiis.com.ua

Скріншот з сайту kiis.com.ua
Скріншот з сайту kiis.com.ua

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування 13-15 квітня 2021 року серед 2001 респондента по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Опитування проведене методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 2,4%.

За даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні на 1 травня вже 754 926 осіб щеплено від початку прищеплювальної кампанії, з них отримали 1 дозу - 754 924 особи, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) - 290 осіб.

Скріншот з сайту kiis.com.ua
Скріншот з сайту kiis.com.ua

У лист очікування вакцинації від COVID-19 записався 507 901 особи.

Перша партія вакцини CoronaVac прибула в Україну 25 березня в розмірі 200 тисяч доз, щеплення нею почалися 13 квітня. Загалом Україна законтрактовано 1 мільйон 915 тисяч доз вакцини CoronaVac компанії Sinovac Biotech. Крім того, в Україні використовують вакцини виробників Pfizer і AstraZeneca (Covishield, SKBio).

Скріншот з сайту kiis.com.ua
Скріншот з сайту kiis.com.ua

Нагадаємо, в Україні триває вакцинація проти коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19 препаратами від британсько-шведської компанії AstraZeneca (Covishield) і китайської Sinovac (CoronaVac). 18 квітня в Україні також почалася вакцинація препаратом від американської компанії Pfizer.

Про те, які регіони залишаються найбільш проблемними і, які способи переконати щепитися вважають українці найбільш дієвими, читайте в статті соціолога Олександра Шульги "Вакцинація по-українськи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі