Протягом суботи в Україні вакцинували проти коронавірусу ще 2 600 осіб.
Про це повідомляє міністр охорони здоров'я України Максим Степанов на сторінці в Facebook.
"2 661 осіб щеплені проти COVID-19 на добу 1 травня 2021", йдеться в повідомленні.
За даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні вже 754 926 осіб щеплено від початку прищеплювальної кампанії, з них отримали 1 дозу - 754 924 особи, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) - 290 осіб.
У лист очікування вакцинації від COVID-19 записався 507 901 особи.
Раніше повідомлялося, що Україна уклала контракт з американською фармацевтичною компанією Pfizer про постачання додаткових 10 млн доз проти коронавірусної хвороби.
Про це повідомили міністр охорони здоров'я Максим Степанов і Офіс президента України.
Напередодні в Україну прилетіли 500 тисяч доз вакцини CoronaVac.
Перша партія вакцини CoronaVac прибула в Україну 25 березня в розмірі 200 тиcяч доз, щеплення нею почалися 13 квітня. Загалом Україна законтрактовано 1 мільйон 915 тисяч доз вакцини CoronaVac компанії Sinovac Biotech. Крім того, в Україні використовують вакцини виробників Pfizer і AstraZeneca (Covishield, SKBio).
Нагадаємо, в Україні триває вакцинація проти коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19 препаратами від британсько-шведської компанії AstraZeneca (Covishield) і китайської Sinovac (CoronaVac). 18 квітня в Україні також почалася вакцинація препаратом від американської компанії Pfizer.
Міністр охорони здоров'я Степанов знову обіцяє, що вже в травні-червні в Україні прибудуть перші дози цієї вакцини з 10 мільйонів запланованих на цей рік. Однак зараз в Україні є тільки рамковий договір на постачання цієї вакцини - такий документ не є договором купівлі-продажу і у нього немає зобов'язального характеру.
Наскільки ефективні різні вакцини, в тому числі і китайська CoronaVac, якій зараз починають вакцинувати українців в інтерв'ю ZN.UA "Для захисту від ковіду антитіла не мають значення" розповів патофізіолог Віктор Досенко.
Про те, які регіони залишаються найбільш проблемними і, які способи переконати щепитися вважають українці найбільш дієвими, читайте в статті соціолога Олександра Шульги "Вакцинація по-українськи".