В Україні за 3,5 року на третину скоротилася кількість суддів

Поділитися
В Україні за 3,5 року на третину скоротилася кількість суддів Голова ВККС поскаржився на повільне оновлення суддівського корпусу © Андрій Товстиженко, DT.UA
Більше 3 тисяч суддів перестали виносити судові рішення іменем України.

Протягом 3,5 років кількість суддів в Україні скоротилася на третину – з 9 тисяч до 5800 осіб, повідомили в Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

За словами голови ВККС Сергія Козьякова, за час роботи нового складу Комісії, близько 3200 суддів залишили свої посади з різних причин. Частина з них відмовилися, частина – не змогли пройти процедуру первинного кваліфікаційного оцінювання.

"Тому що у нас вимоги були до людей і політиків, щоб провести серйозну реформу з двох складових – це очищення і оновлення. На жаль, очищення відбувається набагато швидше, ніж оновлення", - розповів Козьяков в інтерв'ю Hromadske.ua, опублікованому в понеділок, 13 серпня.

Він нагадав, що процес оцінювання стартував в 2016 році, і далеко не всі судді змогли пояснити походження свого майна, вказаного в електронних деклараціях.

"У прямому ефірі фактично ставили багато неприємних питань про стан і так далі. Всього 350 суддів оцінили ми спочатку, а в наступні чотири місяці звільнилися за власним бажанням більше 1,5 тисячі суддів", - додав Козьяков.

У червні ВККС відзвітували про проведення кваліфікаційного оцінювання 994 суддів, 805 з яких підтвердили свою відповідність займаній посаді.

87 осіб у ході оцінювання висловили бажання звільнитися, а 102 – не змогли його пройти. 74 судді провалили іспити, а 28 – не пройшли співбесіду з членами ВККСУ. Щодо 144 суддів розгляд питання відкладено або оголошено перерву.

У вересні 2016 року набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закону "Про судоустрій і статус суддів", у зв'язку з чим в країні стартувала судова реформа.

У межах цієї реформи, під час конкурсу до нового Верховного суду, Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) взяла до уваги лише 13 з 55 негативних висновків Громадської ради доброчесності. Таким чином майже 80% суддів "нового" суду – це старі кадри.

ГРД заявила про вихід з процесу кваліфікаційного оцінювання суддів у межах переатестації через те, що процес перетворився на конвеєр, завдяки якому в "оновлених" судах опиняються недоброчесні старі судді. У Громадській раді доброчесності заявили про те, що не бажають брати участь у фейковому процесі очищення судової системи.

Крім того, у межах дисциплінарних процедур були звільнені лише 14% суддів, які виносили неправосудні рішення за часів Майдану. До того ж, частина з них може бути відновлена на посадах Верховним судом.

Детальніше про проблеми реформування судової системи читайте в матеріалі Михайла Жернакова "Судова реформа померла. Хай живе судова реформа?" і статті Галини Чижик "Останній шанс судової реформи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі