Про це сьогодні пише Newsweek, додаючи, що організація допомагає жертвам торгівлі людьми, домашнього насилля і гендерної дискримінації. За минулий рік вони отримали 7725 скарг в Україні. З них 72,2% - це випадки саме домашнього насилля.
Всього за період з 1997 до 2014 року La Strada отримала понад 94 тисячі скарг. В середньому за рік їх близько 5,5 тисяч. Однак за минулий рік, впродовж якого тривала війна в Донбасі, випадків, коли жінки зверталися до правозахисників, збільшилося на 2 тисячі.
Правозахисники кажуть, що цього року вони виділили в окрему категорію скарги жінок, які звернулися в La Strada через те, що їхній чоловік чи наречений почав "розпускати руки" після повернення з війни.
За 2014 рік щонайменше 40 жінок поскаржилися, що чоловіки-солдати регулярно їх б'ють. Така ж кількість жінок звернулася до правозахисників лише за останні чотири місяці цього року. А справжня кількість випадків домашнього насильства, на думку експертів, значно більша. Однак багато жінок терплять знущання мовчки.
"Проблема домашнього насилля через війну дуже серйозна. Ми ніколи раніше з таким не мали справу і проблема посилюється через відсутність ресурсів і досвіду", - пояснила працівник La Strada Олена Зубченко.
За її словами, рівень насилля в українському суспільстві зростає в цілому, тому що дедалі більше чоловіків починають страждати від психічних розладів через участь у бойових діях. При цьому проблема не вирішується, тому що багато українських чоловіків відмовляються визнавати, що страхіття війни вплинули на них, і не звертаються до лікарів.
"Звісно, солдати, які повернулися додому, страждають від стресу і тривожних станів. І вони не часто бажають, щоб їм надали психологічну допомогу. Вони думають, що алкоголь найкращий засіб. Потім вони починають почуватися, ніби їхні дружини їх не розуміють чи не розуміють, що вони пережили і чого надивилися. І ці психологічні страждання переростають в фізичне чи сексуальне насилля", - пояснила Зубченко.
В La Strada також повідомляють, що насилля через психологічні проблеми також зростає і серед вимушено переміщених громадян України. Крім того, вони часто стають жертвами торгівлі людьми і сексуального насилля.
Також в ООН повідомляють, що в зоні конфлікту в Донбасі дуже багато випадків зґвалтувань жінок "чоловіками у формі". Тому необхідно відправити в регіон місію, яка б надавала медичну і психологічну допомогу жертвам такого насилля.
Зубченко зауважує, що жінки часто мовчки страждають і не звертаються в поліцію чи до правозахисників після того, як їх побив чоловік-солдат. За її словами, в міліції часто ігнорують такі скарги, тому що правоохоронці чомусь розглядають скарги проти військових як "моральний злочин".
"Міліція не реєструє випадки домашнього насильства, тому що вважає, що чоловіки вже і без того натерпілися", - каже Зубченко.
Ще одна проблема полягає в тому, що жінок, які звернулися до правозахисників, немає де розмістити. Оскільки в Україні є лише три центри для постраждалих від домашнього насилля жінок. І всі вони сьогодні заселені переселенцями з Донбасу. раніше в ООН повідомляли, що діти з Донбасу потребують психологічної реабілітації після страхіть війни. В Донецьку і Дніпропетровську делегати організації бачили велику кількість дітей з психічними і фізичними травмами. Відвідуючи бомбосховище в Донецьку, вони зустрілися з сім'ями, які бояться, щоб їхні діти поверталися в школу і взагалі виходили зі сховища.
В ООН також підсумували результати засідання Ради безпеки по Криму і на сході України, а також необхідність міжнародного моніторингу за ситуацією в окупованих областях.