Експертним командам передали понад 40 тисяч справ, розгляд яких затримали у МСЕК – Шмигаль

Поділитися
Експертним командам передали понад 40 тисяч справ, розгляд яких затримали у МСЕК – Шмигаль © Денис Шмигаль/Telegram
Вже запущено електронну систему та оцифровано понад 30 тисяч справ.

З 1 січня в Україні припинили свою діяльність медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Замість них уже обрано 291 заклад охорони здоров’я, де сформовано понад 1476 експертних команд із понад 5 тисяч лікарів, повідомив голови премʼєр-міністр України Денис Шмигаль в Telegram.

“Так, уже з 1 січня, МСЕК припинили свою діяльність. На зміну їм запроваджується оцінювання повсякденного функціонування особи, яке проводять експертні команди з лікарів-практиків у багатопрофільних лікарнях. Оцінювання може бути очне, заочне, дистанційне або за місцем перебування чи лікування. Вся інформація буде фіксуватися в електронній системі”, – розповів Шмигаль.

За його словами, станом на вечір 1 січня експертним командам передали понад 40 тисяч справ, розгляд яких затримали у МСЕК. Очікується, що ці справи розглянуть у першому кварталі цього року. 

Він додав, що вже запущено електронну систему та оцифровано понад 30 тисяч справ.

“Реформа МСЕК — це не лише зміна застарілої системи, а й початок масштабного процесу трансформації державної підтримки, яка має допомогти людині повернутись до максимально можливого активного та повноцінного життя у суспільстві”, – наголосив Шмигаль.

Нагадаємо, 22 жовтня РНБО після низки корупційних скандалів ухвалила рішення про ліквідацію в Україні усіх Медико-соціальних експертних комісій. Згодом президент України Володимир Зеленський видав указ, в якому сказано, що цей процес розпочнеться 31 грудня.  

Щоб виправити інвалідність державної системи, реформа МСЕК має бути лише елементом великого пазлу реформи сфери реабілітації. Якими можуть бути кроки на цьому шляху, в статті "Чому не спрацює реформа МСЕК і якою має бути процедура встановлення інвалідності" розповідає співзасновник GovTech-компанії Strimco Роман Ланський.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі