Міністерство оборони України провело демонстраційний показ FPV-дронів, керованих через волоконно-оптичний кабель, українського виробництва, які здатні нести до 3 кг навантаження.
Під час демонстрації виробники представили понад десяток різних моделей, які після кодифікації передадуть українським військовим.
Як зазначив начальник управління безпілотних авіаційних систем Головного управління інновацій Міноборони підполковник Євгеній Ткаченко, росіяни активно нарощують спроможності із застосуванням дронів через оптоволокно, тому необхідно нівелювати їхні переваги у цьому сегменті.
«Сьогодні, в підтвердження цьому, ми бачимо успішну роботу засобів та їх ефективність і, що не менш важливо, готовність до швидкого масштабування цих технологій для забезпечення потреб війська», – зазначив він.
Оператори БпЛА, які були присутні на демонстрації, позитивно оцінили тактико-технічні характеристики дронів та підтвердили зацікавленість у постачанні.
«Хоча технологія й не нова, але вона вкрай ефективна в умовах сучасної війни та активної радіоелектронної протидії з боку ворога. Попри певні особливості застосування такого типу дронів, вони незамінні для успішного виконання певних спеціальних задач», – зазначив оператор БпЛА одного з підрозділів ЗСУ старший солдат Ігор Ю.
За словами Євгенія Ткаченка, низка засобів, презентованих на показі, вже перебувають на завершальному етапі кодифікації та найближчим часом будуть постачатись для потреб Сил оборони України.
Хоча український ринок дронів нині розігрітий і видає сотні тисяч БпЛА на місяць, виявилось, що багато з них є малоефективними, безнадійно застаріли, й тепер нам потрібні нові дрони, нові технології, працювати над якими потрібно було ще вчора. Чому Україні потрібен єдиний орган з реалізації державної політики в галузі дронів пояснює експерт у галузі БпЛА Юрій Касьянов у статті «Ідеологія розвитку безпілотного ринку дає збій. Що потрібно робити».