Діти з Донбасу потребують психологічної реабілітації після страхіть війни – ООН

Поділитися
Діти з Донбасу потребують психологічної реабілітації після страхіть війни – ООН В ООН дійшли висновку, що діти найбільше постраждали у війні в Донбасі. Ілюстрація © @Black_Bomb
Експерти міжнародної організації доповіли, багато дітей в Донецьку загинули або були травмовані психічно.

Експерти 3 закликають гуманітарні організації і міжнародну спільноту докласти більше зусиль, щоб забезпечити гуманітарною допомогою зону конфлікту на Сході України. Представники організацій UNICEF і OCHA провели тиждень в Донбасі, вивчаючи ситуацію, в якій опинилися мешканці українського регіону.

Зокрема, вони відвідали Донецьк, а також зустрілися з представниками гуманітарних місій в Дніпропетровську і Києві. Експерти зауважили, що у війні на Сході України загинуло дуже багато мирних людей, більшість з яких - літні люди.

"Нам потрібно терміново закликати усі сторони конфлікту захистити цивільних і забезпечити їм доступ до фінансів, забезпечення і послуг, які їм потрібні, щоб пережити кризу. Також потрібно забезпечити вільний і безперешкодний доступ гуманітарних організацій в зону конфлікту, щоб вони могли дістатися до людей в скруті", - йдеться в заяві експертів, які побували в Донбасі.

Вони також зауважують, що понад 100 медичних закладів були пошкоджені або зруйновані в ході війни. А в лікарнях Донецька і Луганська не вистачає навіть базового забезпечення, яке включає хірургічні рукавички, фізрозчини, антибіотики і бинти.

В Донецьку і Дніпропетровську делегати бачили велику кількість дітей з психічними і фізичними травмами. Відвідуючи бомбосховище в Донецьку, вони зустрілися з сім'ями, які бояться, щоб їхні діти поверталися в школу і взагалі виходили зі сховища.

"Діти найбільше постраждали від конфлікту. Багато з них були змушені залишити свої домівки і речі. Половина з них не ходять в школу, тому що навчальні заклади пошкоджені або зруйновані. Багато дітей стали свідками насилля, яке важко собі уявити і потребують психологічної реабілітації", - сказав директор UNICEF Афшан Хан.

Він додав, що необхідне додаткове фінансування гуманітарних програм для України, оскільки лише до 8% постраждалих в зоні конфлікту отримують необхідне забезпечення. Нещодавно в ООН також підсумували результати засідання Ради безпеки по Криму і на сході України, а також необхідність міжнародного моніторингу за ситуацією в окупованих областях.

"Росія завжди дуже швидко виступає з критикою України, звинувачуючи її в порушенні прав людини, однак повністю ігнорує порушення прав людини на підконтрольних їй територіях", - прокоментувала ситуацію представник Литви при ООН посол Раймонда Мурмокайте.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі