В Україну прибули вакцини Pfizer за програмою COVAX

Доповнено
Поділитися
В Україну прибули вакцини Pfizer за програмою COVAX © pixabay.com
Цього вистачить на 58 тисяч осіб, оскільки вакцину потрібно вводити людині двічі

В Україну прибули 117 тисяч доз вакцини Pfizer-BioNTech за залишковою системою СOVAX, повідомили в ЮНІСЕФ. Партія прилетіла літаком до міжнародного аеропорту Київ імені Сікорського.

Це перша поставка в рамках COVAX в Україні. Поставки вакцин різних виробників в рамках COVAX будуть продовжені та, як очікується, охоплять до 20% населення України до кінця 2021 роки, кажуть в ЮНІСЕФ.

Від імені Фонду COVAX ЮНІСЕФ купує та поставляє вакцини проти COVID-19, які відповідають встановленим ВООЗ критеріям безпеки та ефективності.

"Сьогодні був зроблений важливий крок для захисту тих, хто перебуває під високим ризиком серйозно захворіти та навіть померти від COVID-19. Додаткові вакцини будуть поставлятися в Україну в рамках Фонду COVAX, і Дитячий фонд ООН продовжує надавати підтримку уряду України в захисті людей від згубного впливу COVID-19 на життя й економіку. Ми сподіваємося на швидку та ефективну вакцинацію, інакше люди продовжать втрачати близьких, а медична система залишиться перевантаженою. Дуже важливо, щоб вакцинація була організована безпечно: з фізичним дистанціюванням, а не в тісних просторах, щоб люди, які очікують процедури, чи не заразилися COVID-19", - сказала Лотта Сільвандер, представниця Дитячого фонду ООН в Україні.

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України, підкреслив: "Україна поставила перед собою амбітні цілі щодо охоплення більшості дорослого населення вакцинацією COVID-19 до кінця року. Це величезна проблема, і для досягнення цієї мети ми з нетерпінням чекаємо паралельного запуску різних платформ, використання різних вакцин і всіх можливих маршрутів поставок. Ми раді отримати першу партію вакцин в рамках глобальної ініціативи COVAX і підтримку з боку міжнародних партнерів. Для України важливо, що в умовах жорсткої конкуренції та боротьби за доступ до вакцин у світі COVAX підтверджує виконання завдань, для яких було створено це глобальне партнерство - забезпечити справедливі можливості для всіх".

В Україні триває вакцинація проти коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19 препаратами від британсько-шведської компанії AstraZeneca (Covishield) та китайської Sinovac (CononaVac). Але її обіцяли почати американською вакциною виробництва Pfizer-BioNTech. Міністра охорони здоров'я Степанов знову обіцяє, що вже в травні-червні в Україні прибудуть перші дози цієї вакцини з 10 мільйонів запланованих на цей рік. Однак зараз Україна має лише рамковий договір на поставку вакцини Pfizer-BioNTech - такий документ не є договором купівлі-продажу та у нього немає зобов'язального характеру.

У листопаді минулого року фармацевтичний гігант Pfizer та його німецький партнер BioNTech підняли фондовий ринок й надії людей з новиною про те, що їх вакцина ефективна на понад 90%. Після в компанії оголосили, що ефективність розроблюваної вакцини проти COVID-19 на завершальній стадії клінічних випробувань склала 95%. Ціна на їх вакцини становитиме 20 доларів за дозу.

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі