Компанія Pfizer та партнер BioNTech заявили в понеділок, що їх вакцина проти ковіду перевершила очікування і показала ефективність на рівні 90%, передає New York Times. У Pfizer заявили, що якщо результати будуть досягнуті, то такий рівень захисту поставить вакцину в один ряд з високоефективними дитячими вакцинами проти таких захворювань, як кір.
"Потенційний кандидат на набуття статусу вакцини показав свою ефективність у запобіганні зараження на COVID-19 більш ніж на 90%", - йдеться в заяві, опублікованій на сайті Pfizer.
"Сьогодні прекрасний день для науки і людства. Перша частина результатів нашої третьої фази клінічних випробувань вакцини від COVID-19 надає початкові докази того, що наш препарат здатний запобігти зараженню коронавірусом", - сказав виконавчий директор компанії Альберт Бурла.
Серйозних проблем з безпекою не спостерігалося, заявили в компанії.
Третя фаза випробувань почалася 27 липня. Участь взяли 43 тисячі чоловік. Вже 40 тисячі з них отримали другу дозу потенційної вакцини.
До середини листопада виробник збиратиме інформацію й дані про безпеку вакцини, потім всю інформацію передадуть в Управління з контролю за якістю харчових продуктів і лікарських засобів США. Якщо Управління у терміновому порядку схвалить вакцину, то перші її дози медики зможуть отримати вже до кінця цього року.
Заззначимо, президент Володимир Зеленський анонсував виробництво української вакцини від коронавірусної інфекції. Її розробкою займалися понад півроку, зараз вона проходить тестування. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, Україна веде переговори про закупівлю з п'ятьма передовими розробниками вакцини від коронавірусу : Moderna, Sinovac, Johnson & Johnson, Pfizer, AstraZeneca; і китайським виробником вакцин.
Крім того, Україна розраховує на 8 млн доз вакцини в рамках глобальної ініціативи COVAX. За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, масову вакцинацію в Україні почнуть навесні 2021 року.
Степанов стверджує, що вакцини, отриманої в рамках COVAX, вистачить лише для 20% населення України. Водночас, згідно з результатами дослідження Research & Branding Group, 50% українців не погодилися б на безкоштовну вакцинацію від коронавірусуа, але погодився б кожен третій (35%).