В Україні змінили термін лікування при коронавірусі

Поділитися
В Україні змінили термін лікування при коронавірусі © Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ)/facebook
Також МОЗ змінило вимоги до повторного тестування на ковід.

Разом зі скороченням терміну самоізоляції в Україні зменшили термін лікування при захворюванні коронавірусом, повідомили в Міністерстві охорони здоров’я. Відповідні зміни МОЗ вніс до наказу №722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)».   

«Змінами було скорочено тривалість як амбулаторно-поліклінічного, так і стаціонарного лікування. Раніше пацієнт мав перебувати на лікуванні 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також могло проводитись не раніше 10 днів з часу появи симптомів чи першого позитивного тесту», - зазначили в МОЗ. 

Згідно зі змінами, повторний тест на коронавірус тепер можна робити через п’ять днів від дати появи симптомів хвороби або отримання позитивного ПЛР-тесту. У МОЗ наголосили, що йдеться лише про тестування ПЛР-методом. 

Крім того, МОЗ змінив вимоги до проведення повторного тесту на COVID-19. Зокрема, тепер підтвердженим вважається безсимптомний випадок коронавірусу, якщо він був підтверджений експрес-тестом на антиген.

«Основна умова – контакт із підтвердженим випадком COVID-19. Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми COVID-19. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом», - додали в МОЗ. 

Напередодні в Україну прибула перша партія препарату «Молнупіравір», призначеного для лікування COVID-19. Її обсяг – 60 тисяч курсів.

Окрім «Молнупіравіру», Україна також планує закуповувати антиковідні ліки «Паксловід» від компанії Pfizer. Препарат знижує ризик госпіталізації та смерті в групах ризику на 90%, а також практично не має побічних ефектів.

Зараз в Україні поширюється хвиля «Омікрону», штам викликає легший перебіг захворювання, ніж «Дельта», що дозволяє медичній системі не колапсувати за великої кількості хворих на ковід.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі