Найближчими тижнями добовий приріст COVID-19 може збільшитися до 60 тисяч випадків – Ляшко

Поділитися
Найближчими тижнями добовий приріст COVID-19 може збільшитися до 60 тисяч випадків – Ляшко © unsplash.com
Міністр розповів, у якій з областей найбільше зросла кількість випадків коронавірусу.

В Україні четвертий тиждень поспіль фіксується зростання кількості нових випадків коронавірусу, повідомив голова Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко. За його словами, у найближчі два тижні добовий показник може становити 60 тисяч випадків.

«Наразі  Україна знаходиться на 44 місці із 54 серед територій Європейського регіону ВООЗ по кількості нових випадків на 100 тис. населення за останні 14 днів. Перші місця займають Ізраїль, Данія та Словенія», - заявив Ляшко під час брифінгу.

Міністр додав, що приріст нових зареєстрованих випадків за поточні сім днів склав +44%. Він пояснив, що це перший тиждень з чотирьох останніх, коли тижнева кількість випадків не подвоїлась.

«Відповідно до наших прогнозів у найближчі 2 тижні ця цифра ще може зрости - до 60 000 осіб на добу. Враховуючи досвід інших країн, де від початку зростання захворюваності до піку проходить близько одного місяця, а в Україні зростання триває 4 тижні поспіль, на наступному 5 тижні також очікується зростання захворюваності, а уже із 7 тижня 2022 року захворюваність ймовірно почне стабілізуватись та знижуватися», - додав голова МОЗ.

За його словами, найбільше число випадків COVID-19 зросло в Запорізькій області (+109,9%). Водночас на Івано-Франківщині вперше від початку росту захворюваності зареєстрували зниження тижневої кількості нових випадків коронавірусу (-19,8%).

«Такий значний приріст нових випадків захворювань пов'язаний із стрімким поширенням на території України варіанту «Омікрон» коронавірусу SARS-CoV-2», - додав Ляшко.

Напередодні в Україну прибула перша партія препарату «Молнупіравір», призначеного для лікування COVID-19. Її обсяг – 60 тисяч курсів.

Окрім «Молнупіравіру», Україна також планує закуповувати антиковідні ліки «Паксловід» від компанії Pfizer. Препарат знижує ризик госпіталізації та смерті в групах ризику на 90%, а також практично не має побічних ефектів.

Зараз в Україні поширюється хвиля «Омікрону», штам викликає легший перебіг захворювання, ніж «Дельта», що дозволяє медичній системі не колапсувати за великої кількості хворих на ковід.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі