Міністерство охорони здоров’я України зареєструвало для екстреного використання вакцину від коронавірусу американської компанії Pfizer і її німецького партнера BionTech, повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
«Вакцинація в Україні проводиться зареєстрованими препаратами. Вчора в Україні зареєстрували два імунобіологічні препарати для профілактики COVID: це препарат CoviShield/AstraZeneca. (…) Також зареєстрована вакцина Pfizer», - сказав Ляшко на брифінгу 23 лютого.
Дані нещодавнього дослідження свідчать, що щеплення двома дозами вакцини Pfizer захищає від ковіду на 94%, щеплення лише однією дозою - на 50%.
Сьогодні до України прибув вантажний літак із партією вакцини, розробленої Оксфордським університетом і британсько-шведською компанією AstraZenecа (торгова назва виробника - Covishield). 500 тисяч доз препарату найближчим часом розподілять регіонами.
У МОЗ вважають, що вакцинація в Україні може розпочатись вже завтра, першими щеплення отримають медики, військовослужбовці та літні люди з групи ризику. Записатись на щеплення від коронавірусу можна буде з першого березня.
Нагадаємо, минулого тижня міністр охорони здоров’я максим Степанов полетів до Індії домовлятись про постачання вакцини від ковід. Україна залишається єдиною країною Європи, де досі не розпочалася вакцинація. Хоча переговори щодо постачання вакцин, за офіційними повідомленнями, тривали з весни 2020 року. За цей час забезпечити населення вакцинами змогли не лише багаті країни.
24 грудня Степанов підписав Дорожню карту щодо проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні в 2021-2022 роках. Першими вакцини від ковід отримають медики, літні люди з групи ризику та військовослужбовці.
Однак анонсована владою вакцинація 15 лютого так і не почалася. Натомість у Верховній Раді того ж дня зареєстрували проєкт закону, що дозволяє звільнити директора НАБУ Артема Ситника – його відомство розслідує справу щодо закупівлі вакцин з імовірною переплатою. Хто ж насправді винен у зриві кампанії вакцинації? І як влада, вдаривши по НАБУ та Ситнику, тікає від відповідальності за провал вакцинації? Читайте в статті Алли Котляр «Запізнення ціною в життя» у ZN.UA.