В Україні будуть застосовуватися тільки ті вакцини від коронавірусної інфекції, які успішно завершили клінічні випробування, заявив головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.
Перед цим в ЗМІ з'явилися дані про те, що харківська фармацевтична компанія подала документи для реєстрації російської вакцини від COVID-19 "Спутнік V". Ця ж компанія нібито мала виробляти російського кандидата на вакцину "Супутник V".
"Україна використовуватиме лише ті вакцини проти COVID-19, які успішно пройшли третю фазу клінічних досліджень. Тому всі чутки та політичні заяви щодо державної реєстрації в Україні російської вакцини-кандидата не відповідають дійсності", - написав Ляшко в Facebook в суботу.
Він уточнив, що сьогодні вже існують вакцини, дозволені до використання за спеціальними процедурами.
"Для такої реєстрації використовувались проміжні звіти клінічних досліджень. Виходячи з цього Україна прийняла рішення про можливість реєстрації вакцин, які зареєстровані в країнах з жорсткою регуляторною політикою. Наголошую, лише за зазначених умов будемо допускати вакцини до використання", - зазначив Ляшко.
Він також додав, що згідно з наявними даними завершення третьої фази клінічних досліджень вакцини "Спутнік V" заплановано на грудень 2021 року.
Росія першою у світі вакцини заявила реєстрації вакцини від коронавірусу в серпні. Однак тоді вчені з усього світу засудили сертифікацію вакцини, розробленої центром Гамалії, оскільки вона є недоречною і передчасною. Вакцина не пройшла випробування, які б переконали, що вона безпечна та ефективна для великих груп людей. Реєстрація вакцини викликала подив і протести навіть у самій Росії.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я у вівторок, 22 грудня, затвердив план вакцинації українців від COVID-19.
Раніше глава МОЗ Максим Степанов повідомляв про те, що Україна має можливість закупити 8 млн доз вакцини для 4 млн населення. За словами в.о. гендиректора ДУ "Центр громадського здоров'я" Ігоря Кузіна, на закупівлю вакцини проти коронавірусу в Україні заклали 15 млрд гривень.
Тому Україна веде переговори з іншими країнами про можливість поставки надлишків вакцини.