В Україні стали частіше говорити українською мовою у сфері обслуговування — дослідження

Поділитися
В Україні стали частіше говорити українською мовою у сфері обслуговування — дослідження
Покращення спостерігається після набуття чинності норми закону про обов’язкове обслуговування українською мовою, якщо клієнт не попросить перейти на іншу.

59% українців помітили, що протягом останніх шести місяців їх стали частіше обслуговувати українською мовою. Таку статистику отримали дві служби соціологічних досліджень - «Демократичні ініціативи» та «Центр Разумкова» - в результаті опитування 2019 українців.

26% опитаних сказали, що української мови стало «трохи більше», а 33% - що суттєво більше. 

Водночас 31% громадян не помітили будь-яких змін у частоті вживання української мови.

Збільшення частоти використання державної мови помітили в усіх регіонах. Найбільше - на сході країни, найменше - на півдні.

25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який деталізував правила вживання української мови в різних сферах життя: від бізнесу до освіти. 16 січня 2021 року набуло чинності правило закону щодо обов’язкового обслуговування українською мовою, якщо клієнт не попросить перейти на іншу. Однак за пів року дії цієї норми мовний омбудсмен отримав 2126 повідомлень про порушення.

Детальніше про те, як можна любити українську мову і критикувати мовний закон, читайте в статті Геннадія Друзенка «Крок до несвободи».

До речі, 9 листопада в Україні відбудеться традиційний Радіодиктант національної єдності, присвячений Дню української писемності та мови. Цього року диктант написав і прочитає  письменник Юрій Андрухович.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі