Упродовж 24 - 30 квітня в Україні проходить тиждень імунізації населення. Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак під час брифінгу.
"Вакцини – це один із найпотужніших і найдієвіших інструментів для збереження здоров’я цивілізації. Імунізація є питанням національної безпеки", – зазначила Микичак.
У МОЗ наголосили, що навіть під час боротьби з пандемією COVID-19 не можна забувати про рутинну імунізацію.
В Україні календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти 10 захворювань, таких як:
- туберкульоз,
- поліомієліт,
- дифтерія,
- кашлюк,
- правець,
- кір,
- гепатит В,
- гемофільна інфекція,
- краснуха,
- епідемічний паротит.
При цьому з 2022 року перелік доповнить вакцина проти пневмокока.
"Імунобіологічні препарати, які входять у календар щеплень, закуповують коштом державного бюджету. Вакцинація населення проводиться безоплатно у комунальних закладах охорони здоров'я, а також у лікарів-ФОП та у приватних медзакладах, які уклали договори з НСЗУ", - уточнили в МОЗ.
Нагадаємо, щороку останній тиждень квітня – це Всесвітній тиждень імунізації. Головна мета – привернути увагу до імунізації та сприяти використанню вакцин для захисту людей різного віку від хвороб. Ця практика існує і в Україні.
Також в Україні триває вакцинація проти коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19 препаратами від британсько-шведської компанії AstraZeneca (Covishield) та китайської Sinovac (CononaVac).
16 квітня в Україну прибули 117 тисяч доз вакцини Pfizer-BioNTech за залишковою системою СOVAX.
Того ж дня міністр охорони здоров'я Максим Степанов виступив у парламенті на годині запитань до уряду. На тлі постійних зривів плану вакцинації, Степанов пообіцяв всеосяжну імунізацію українців цього року. У чому ще маніпулює міністр, розповідаючи про боротьбу з пандемією в Україні, читайте в статті Алли Котляр «Епідемія маніпуляцій» у ZN.UA.