Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що в Україні можуть створити фонд компенсації побічних наслідків від використання вакцин. Це буде передбачено в постанові, яку розгляне Кабінет міністрів, йдеться на сайті Апарату Верховної ради.
Відповідна ініціатива була озвучена під час обговорення законопроєкту №5247 про звільнення виробників вакцин від відповідальності за наслідки щеплень у комітеті ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
"Заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Соловйов зауважив, що всі країни змушені використовувати вакцини, які не пройшли повний цикл клінічних випробувань", - йдеться на сайті ВРУ.
Зазначається, що ВООЗ та міжнародний Альянс Гаві створили програму компенсації за побічні наслідки, які можуть настати внаслідок використання вакцини за програмою COVAX для країн, що отримали цю вакцину, однак програма не поширюється на інші вакцини.
На думку Олексія Соловйова, необхідно визначити механізм відповідальності постачальників за якість вакцин або створити в країні механізм компенсації побічних наслідків від їх використання.
У свою чергу, голова Комітету запропонував передбачити формування компенсаторного фонду у законопроекті, що зараз розглядається.
Народні депутати під час обговорення зауважили, що законопроект нечітко сформульований і може негативно вплинути на хід вакцинації в Україні.
Вакцинація в Україні почалася 24 лютого. Напередодні до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Однак Міністерству охорони здоров’я так і не вдалося вийти на анонсований рівень 10-11 тисяч щеплень на добу.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов и президент України Володимир Зеленський закликали пришвидшити темпи вакцинації. За даними ZN.UA, термін придатності вакцини спливає 23 червня, і Україна може не встигнути використати всі дози, з огляду на нинішні темпи вакцинації.
Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я» у ZN.UA.