В Україні майже вісім тисяч нових випадків коронавірусу

Поділитися
За добу з лікарень виписались 2,5 тисяч українців, ще понад 100 не змогли подолати  ускладнення хвороби.

Ситуація з епідемією коронавірусу в Україні залишається напруженою – за добу діагноз підтвердили у 7 959 людей (за весь час епідемії захворіли 395 440 українця), свідчать дані системи моніторингу РНБО.

За добу з лікарень виписалась 2 513 людей, не змогли подолати ускладнення захворювання 110. За весь час епідемії коронавірус став смертельним для 7 306 українців, перехворіли на нього 161 441 особа, ще майже 227 тисяч наших співвітчизників продовжують лікування.

В антилідерах за кількістю нових випадків коронавірусу: Харківська (883), Житомирська (708), Хмельницька (424) Чернівецька (409), Львівська (408) області та Київ (689).

Ми розуміємо, що наші читачі втомились від щоденних антирекордів з кількості хворих на коронавірус, тож пропонуємо не лише фіксувати їх, а й відстежити динаміку розвитку епідемії в Україні протягом тижня на підставі даних Ради національної безпеки і оборони.

Кількість підтверджених випадків COVID-19:  45 516 нових (за тиждень);

Померло:  842 особи;

Одужало:  18 904 особи.

За місяць (з 29 вересня по 31 жовтня) кількість активних хворих в Україні зросла на 110 740 осіб, щоденний темп приросту – близько +2%. Від коронавірусу одужали  68 678 осіб (щоденний приріст – 1,8%), помер 3 131 українець (щоденний приріст – 1,9%). 

На початку тижня у «лідерах» за кількістю хворих були Київ (34 362), Харківщина (33 250), Львівщина (27 608) та Одещина (22 179), станом на кінець ситуація дещо змінилася. Протягом тижня показник динаміки зростання захворюваності стабільно перевищував граничне значення у: Житомирській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській і Одеській областях.

За статистикою, частіше на COVID-19 хворіють жінки (60%), ніж чоловіки (40%), однак його летальність вища саме серед чоловіків (53% проти 47%). Найуразливіші – літні люди, смертність у віковій групі 60-69 років – 31,2%, у віковій групі 70-79 років – 27,3%.

На початку тижня лише у Херсонській області рівень завантаженості ліжок для пацієнтів з коронавірусом був нижче граничного рівня, а середній показник завантаженості по Україні становив 63,4%. Станом на кінець тижня в усіх областях цей показник перевищує гранично допустиме значення, а середній по країні зріс до 67,2%.

Зараз найгірша ситуація на Житомирщині (100%), Рівненщині (90,6%), Полтавщині (79,8%), Луганщині (79,1%) та Одещині (78,4%), трохи більше половини ліжкомісць заповнені у Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській і Тернопільській областях.

Нагадаємо, Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації в Україні до 31 грудня. Вишам країни рекомендували перейти на дистанційне навчання, а школам – відправити учнів на канікули з 15 жовтня. З 26 жовтня, в Україні діє нове карантинне зонування.

Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація із захворюваністю на коронавірус почала погіршуватися. У багатьох областях України лікарні перевантажені ковідними пацієнтами, в Івано-Франківську під ковідарій готують корпус пологового будинку. МОЗ розпочав підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус.

Чому українці ігнорують заходи безпеки, попри вже очевидну небезпеку у зв’язку з пандемією коронавірусу; як впливають на нас карантинні обмеження, і як поводитися в умовах тривалої невизначеності, – про це редакторка розділу «Соціум» Алла Котляр розмовляла із завідувачкою кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО ім. П. Шупика доктором медичних наук професоркою Галиною Пілягіною «Невизначеність, Covid-19 і здоровий глузд» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі