В Україні є регіони де ВПО відчувають себе частиною громади і не планують виїздити 

Поділитися
В Україні є регіони де ВПО відчувають себе частиною громади і не планують виїздити  © pixabay.com
Найбільше таких на Дніпропетровщині та у Львівській області

Значна частина внутрішньо переміщених осіб планує залишитися в нових громадах на постійно. Найбільш комфортно почувають себе ВПО на Дніпропетровщині, де також високий рівень інтеграції до громад в соціальній взаємодії. Такі результати дослідження, опублікованого Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

Де найбільший відсоток ВПО, які планують залишитись в новій громаді?

17,5% опитаних у Дніпропетровській області планують залишитись у новій громаді назавжди, вважаючи, що тут краще місце проживання. Високий відсоток також у Львівській області – 16%, Полтавській – 11,7%, Вінницькій –  7,7%.

Більшість ВПО намагаються облаштувати життя і не схильні повертатись у свої рідні міста та села. Намір про повернення додому в межах півроку є у 18,3% опитаних в Дніпропетровській області та 17,5% – на Полтавщині – 17,5%. Високий відсоток також є на Львівщині – 15,10%. водночас на Вінниччині таких тільки 3,4% опитаних.

Імовірним критерієм спроби закріпитись в нових громадах є втрата житла. Найбільше опитаних внутрішно-переміщених осіб, що втратили житло і не мають куди повертатися, є в Дніпропетровській області – 47,9%. У Львівській та Вінницький – 34%.

ІЕД/ier.com.ua

Найважливіший критерій щодо повернення додому є відчуття безпеки.

“Переселенці поступово адаптуються до свого становища та переорієнтовуються на середньострокове планування життя у приймаючих громадах. Відповідно має змінюватися і допомога ВПО – з матеріальною підтримкою вразливих категорій, різноплановими стимулами до працевлаштування чи відкриття власної справи тими, хто може забезпечити себе сам, будівництвом соціального житла для малозабезпечених та програмами соціально-культурної інтеграції, що допомогли б згуртувати нових і старих мешканців громад”, - коментує результати дослідження експертка ІЕД та авторка дослідження Зоряна Міщук.

Щодо інтеграції у громади, то більшість ВПО почувають себе хоча б частково частиною місцевої громади. “В Дніпропетровській області таких 68,7%, у Полтавській – 68,1%, у Львівській – 61,2%. Лише у Вінницькій області таких менше половини (45,8%), тоді як 21,3% відчувають себе у нових громадах сторонніми”, – зазначають у звіті.

Дослідження проводилося у чотирьох областях України – Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській та Полтавській. У дослідженні взяло участь понад 1000 внутрішньо переміщених осіб, які переїхали з Донецької, Херсонської, Харківської та інших областей, які знаходяться у безпосередній близькості до лінії фронту.

Протягом вересня-жовтня 2023 року в рамках цього дослідження проводилися опитування, фокус-групи та глибинні інтерв’ю. До збору та аналізу даних на регіональному рівні було залучено місцеві громадські організації з досвідом аналітичної роботи та соціологічних досліджень. 

В Україні сьогодні налічується майже 4,9 млн внутрішньо переміщених осіб, з яких половина досі отримує фінансову допомогу від держави. При цьому з останніх працевлаштовані лише 530 тисяч людей. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі