В Україні дві області вважаються проблемними через поширення COVID

Поділитися
В Україні дві області вважаються проблемними через поширення COVID © pexels/edward-jenner
Рішення про перехід в "жовту" зону карантину не виключено на поточному тижні.

У МОЗ назвали дві найбільш проблемні області по поширенню коронавирусу.

Зараз це Чернівецька та Луганська області, заявив в інтерв'ю "Лига.net" головний санітарний лікар України Ігор Кузин.

Так в Луганській області один з найвищих рівнів захворюваності на 100 000 населення і найвищий коефіцієнт виявлення нових випадків.

"У Чернівецькій і Луганській областях рівень госпіталізації зріс майже вдвічі", заявив Кузін.

У МОЗ нарахував майже 15 ОТГ, які є проблемними з точки зору появи там локальних кластерів захворювання. Вони розташовані переважно в:

  • Харківській,
  • Хмельницької,
  • Тернопільській,
  • Дніпропетровської області,
  • Запоріжжя,
  • Полтаві.

Рішення про перехід України в "жовту" зону карантину буде прийнято на поточному тижні, заявив Ігор Кузин.

Введення жовтої зони в країні повинна схвалити Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, нагадав він.

"Рішення комісії має бути гармонізованим зі змінами до постанови 1236, які регулюють обмеження або порядок роботи тих чи інших зон. Рішення про введення або переході в іншу зону приймає виключно комісія. Таке рішення, найімовірніше, буде на цьому тижні", - сказав Кузін.

Статистика МОЗ щодо поширення коронавірусу по регіонам за 13 вересня
Статистика МОЗ щодо поширення коронавірусу по регіонам за 13 вересня

Будь-яка регуляція, що стосується можливих обмежень або змін порядку в роботі держустанов, бізнесу або громадян, повинна набрати чинності через сім днів.

Зараз Україна повертається в режим регулярних засідань комісій ТЕБ та НС. Ця комісія буде засідати раз на два тижні.

"Залежно від розвитку ситуації, можемо перейти на щотижневі засідання", - додав Кузін.

Раніше повідомлялося, що голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков анонсував перехід області в "жовту зону" з наступного тижня.

За його словами, після переходу продовжать роботу освітні установи в яких більш ніж 80% персоналу вакциновано однією або двома дозами вакцини, інші - будуть закриті на карантин.

Станом на 14 вересня в країні зафіксовано 3 332 нових випадки COVID-19, повідомляє в Telegram-каналі Міністерства охорони здоров'я.

За добу 718 осіб госпіталізовано, 1 404 особи одужали, 97 - померли від ускладнень. Методом ПЛР протестували 29 281 людини, методом ІФА - 8 413 осіб, експрес-тестами - 25 031 людини.

За весь час пандемії в Україні коронавірусів захворіли 2 321 156 осіб, видужали - 2 223 272 особи, летальних випадків - 54 457.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в м. Київ (412), Харківській (260), Львівській (241), Одеській (232) та Луганській (214) областях.

У світі поширюється новий, більш заразний штам коронавірусу "Дельта". У ВООЗ фіксують початок нової хвилі пандемії. В Україні штам "Дельта" офіційно "з'явився" тільки 23 червня.

Статистика захворюваності коронавірусів свідчить про наближення нової хвилі епідемії в Україні. 7 вересня МОЗ подав уряду клопотання з проханням перевести Україну з "зеленого" на "жовтий" рівень епідемічної безпеки і посилити карантин.

Звідки прийшла "Дельта", чого не вистачає для боротьби зі штамом і як підготуватися регіонах, читайте в інтерв'ю Алли Котляр з головним санітарним лікарем Херсонської області Юрієм Ромаскевичем в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі