Поширення COVID-19: МОЗ переглянуло ознаки зональності карантину та обмеження

Поділитися
Поширення COVID-19: МОЗ переглянуло ознаки зональності карантину та обмеження © pexels/cottonbro
Міністерство перерахувало обмеження, які будуть введені у "жовтій", "помаранчевій" та "червоній" зонах.

У зв'язку з постановою Кабміну "Про встановлення карантину та введення обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2" в залежності від ситуації та епідемічної ситуації в регіоні може бути встановлений рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

Новими правилами визначається можливість одночасного встановлення по всій території країни "зеленого" або "жовтого" рівня карантинних обмежень, "помаранчевий" і "червоний" будуть визначатися в кожному регіоні окремо в залежності від показників.

Зараз "зелений" рівень карантину діє як базовий.

Встановлюється, що вся територія країни переходить в "жовту" зону, якщо протягом трьох днів поспіль зафіксовано один з ознак по всій території України, а саме:

  • кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тисяч населення за останні 14 днів - більш ніж 75;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигену коронавірус SARS-CoV-2) - понад 4 відсотків;
  • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тисяч населення - менше ніж 300;
  • наявності підстав для встановлення "червоного" рівня епідемічної небезпеки на території принаймні одного регіону.

"Жовтий рівень" карантину встановлюється за рішенням державної комісії ТЕБ та НС та з ініціативи міністра охорони здоров'я. При нормалізації ознак "зеленої" зони протягом 7 днів поспіль і за відповідним рішенням держкомісії ТЕБ та НС. Країна повертається до "зеленого" рівня.

У разі погіршення показників в окремо взятому регіоні та встановленні "червоного" рівня епідемічної небезпеки вся інша територія країни буде перебувати на "жовтому" рівні.

При визначенні "жовтої" зони на території країни слід обов'язково дотримуватися масочного режиму, фізичної дистанції в 1,5 м, а також забороняється:

  • проведення масових заходів за участю понад 1 людину на 4 кв. м площі будівлі або території,
  • заповненість кінозалів і залів інших установ культури більш як 50% місць,
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 людина на 10 кв. метрів,
  • обмеження за часом роботи закладів відсутні.

"Помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки не містить додаткових обмежень і сигналізує про наближення регіону до "червоної" зоні карантину. Він визначається автоматично, коли буде спостерігатися перевищення хоча б одного з таких показників:

  • завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більш ніж на 65%,
  • кількість тестувань ПЛР і на антиген протягом 7 днів на 100 тисяч населення менше ніж 300,
  • кількість госпіталізацій з коронавірусом або підозрою за 7 днів на 100 тисяч населення понад 60,
  • коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген більш як 20%,
  • зростання кількості госпіталізацій за 7 днів в порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.

Під час "помаранчевого" рівня небезпеки місцева влада при необхідності можуть вводити додаткові обмеження.

При введенні "червоного" рівня епідемічної небезпеки зберігаються всі попередні обмеження, а також забороняється:

  • робота закладів громадського харчування, крім адресної доставки та замовлень на винос,
  • робота ТРЦ і інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо,
  • робота установ освіти, крім дитячих садків і початкових класів шкіл,
  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,
  • проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,
  • робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно - і відеозйомки.

У "червоній" зоні дозволяється робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек і всіх продовольчих магазинів.

"Червоний" рівень встановлюється на території регіону в разі наявності протягом трьох днів поспіль двох і більше таких ознак:

  • завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню в установах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, - понад 65%;
  • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигену коронавірус SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення - менше ніж 300;
  • кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим і підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тисяч населення - понад 60;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигену коронавірус SARS-CoV-2) - більш як 20%;
  • рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим і підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів в порівнянні з попереднім аналогічним періодом - більше ніж 50%.

Зараз Міністерство охорони здоров'я України стурбоване коефіцієнтом виявлення COVID-випадків - він є критичним, заявив в інтерв'ю "Лига.net" головний санітарний лікар України Ігор Кузин.

"Серед багатьох показників, які у нас використовують в рамках адаптивного карантину, є один, який викликає найбільше занепокоєння, - коефіцієнт виявлення випадків інфікування. Зараз він є критичним", - повідомив Кузин.

Відповідно до вимог ВООЗ та Європейського центру контролю і профілактики хвороб, Україна повинна утримувати цей показник на рівні 3%.

"Зараз тільки 3 з 25 регіонів можуть утримувати його на цій позначці. Більшість регіонів вже перейшли позначку в 3%, ми поступово наближаємося до 5%", - повідомив Кузин.

Лікар прогнозує, що в цих регіонах ситуація буде погіршуватися і треба забезпечувати досить жорсткий контроль за відстеженням контактних випадків.

Раніше повідомлялося, що голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков анонсував перехід області в "жовту зону" з наступного тижня.

За його словами, після переходу продовжать роботу освітні установи в яких більш ніж 80% персоналу вакциновано однією або двома дозами вакцини, інші - будуть закриті на карантин.

Станом на 14 вересня в країні зафіксовано 3 332 нових випадки COVID-19, повідомляє в Telegram-каналі Міністерства охорони здоров'я.

За добу 718 осіб госпіталізовано, 1 404 особи одужали, 97 - померли від ускладнень. Методом ПЛР протестували 29 281 людини, методом ІФА - 8 413 осіб, експрес-тестами - 25 031 людини.

За весь час пандемії в Україні коронавірусів захворіли 2 321 156 осіб, видужали - 2 223 272 особи, летальних випадків - 54 457.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в г. Киев (412), Харківській (260), Львівській (241), Одеській (232) та Луганській (214) областях.

У світі поширюється новий, більш заразний штам коронавірусу "Дельта". У ВООЗ фіксують початок нової хвилі пандемії. В Україні штам "Дельта" офіційно "з'явився" тільки 23 червня.

Статистика захворюваності коронавірусів свідчить про наближення нової хвилі епідемії в Україні. 7 вересня МОЗ подав уряду клопотання з проханням перевести Україну з "зеленого" на "жовтий" рівень епідемічної безпеки та посилити карантин.

Звідки прийшла "Дельта", чого не вистачає для боротьби зі штамом і як підготуватися регіонах, читайте в інтерв'ю Алли Котляр з головним санітарним лікарем Херсонської області Юрієм Ромаскевичем в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі