У МОЗ вважають, що робота громадського транспорту не вплине на епідемічну ситуацію в Україні, тому його вирішили не зупиняти. Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" повідомив очільник МОЗ Максим Степанов.
Під час локдауну, за словами Степанова, у транспорті не повинні утворюватися "години пік", тому немає сенсу його зупиняти.
"З точки зору епідеміології, ми не вважаємо, що це вплине на показники захворюваності - незакриття транспорту. Адже за таких умов у транспорті не буде "години пік" і всі будуть дотримуватися заходів, які у нас існують", - заявив він.
Нагадаємо, секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що в Україні, насамперед через негативні показники епідситуації,точно введуть жорсткі обмеження. На сьогодні невирішеним залишилося лише питання термінів, коли саме діятиме локдаун - в грудні чи січні.
На користь введення локдауну вже висловились міністри культури та МВС Олександр Ткаченко й Арсен Аваков.
ZN.UA неодноразово писало про те, наскільки неефективно витрачаються гроші Фонду боротьби з COVID-19. Так, з 14 млрд, виділених на боротьбу з коронавірусом, МОЗ витратив лише 4,7 млрд. Цих грошей вистачило б для оснащення опорних лікарень кисневими концентраторами і підвищення охоплення тестуванням до європейських показників.
Натомість частину грошей витратили на ремонт доріг в рамках програми «Велике будівництво». Тепер же центральна влада знову просить мерів допомогти з фінансуванням боротьби з пандемією, хоча дві третини всіх державних антіковідних витрат профінансовані коштом регіональних бюджетів.
Докладніше про провали уряду на фронті боротьби з пандемією COVID-19 і про те, чому Україні не допоможе «карантин вихідного дня», читайте у статті Юлії Самаєвої «Анархія - мати епідемії» у ZN.UA.