Українці за кордоном: як вони можуть отримати допомогу у Польщі

Поділитися
Українці за кордоном: як вони можуть отримати допомогу у Польщі © ZN.UA
В першу чергу це стосується пошуку тимчасового житла.

Багато українців були змушені виїхати за кордон, рятуючись від війни. За даними ООН, найбільше українських біженців зі статусом тимчасового захисту, перебуває в Польщі.

З метою допомоги громадянам України, які приїхали до Республіки Польща, рятуючись від війни Посольством України в Республіці Польща було підготовлено алгоритм дій в разі необхідності знайти тимчасове житло та отримати допомогу.

Покрокова інструкція пошуку допомоги у Польщі

  • Ознайомтесь з інформацією, розміщеною на електронній сторінці Посольства України в Республіці Польща у розділі “Центри допомоги громадянам України”  та на електронній сторінці, створеній Урядом Республіки Польша.
  • Зателефонуйте на гарячі лінії допомоги тимчасово переміщеним особам Управління у справах іноземців Республіки Польща за номером +48 47 721 75 75, Фонду справедливості Республіки Польща, яким керує Міністерство юстиції за номером: +48 222 309 900 та на телефон гарячої лінії Управління Верховного комісара ООН у справах біженців: 800-012-948.
  • Зверніться до найближчого Центру соціального захисту Республіки Польща (Ośrodek pomocy społecznej), Центру допомоги сім'ї Республіки Польща (Centrum Pomocy Rodzinie), Повітового староства Республіки Польща (Starostwo Powiatowe) і оголосіть проблему.
  • Зверніться за допомогою до представництв міжнародних організацій, громадський організацій, фондів, культурних, інтеграційних центрів. (Центр допомоги мігрантам (Caritas Polska), Блакитна точка (ЮНІСЕФ, УВКБ ООН), Фундація Польський форум міграційний (PFM), Fundacja Leny Grochowskiej, Фундації Український дім, Фундації Ocalenie тощо).

Оскільки з 1 травня 2023 року тимчасово переміщені особи, які перебувають у Республіці Польща 180 днів, повинні покривати 75% витрат на проживання (сума становить не більше 60 злотих на особу на день) в посольстві пропонують знаходити можливості дешевої оренди житла.

Водночас, обов’язок сплачувати за проживання в Центрах для тимчасово переміщених осіб не поширюватиметься на інвалідів, дітей, осіб пенсійного віку, вагітних жінок, осіб, які мають дітей віком до одного року, опікунів (не менше трьох дітей), а також осіб, які перебувають у складному матеріальному становищі. Кожна ситуація розглядається окремо.

Українські біженці, які на даний час проживають у Польщі, помилково все частіше втрачають статус UKR, хоча дотримуються всіх правил, передбачених польською владою. Нагадаємо, як українці помилково можуть втратити статус UKR і що робити.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі