Українські біженці у Польщі: скільки з них хочуть залишитися в країні

Поділитися
Українські біженці у Польщі: скільки з них хочуть залишитися в країні © Państwowa Straż Pożarna/facebook
Навесні 2022 року 16% біженців хотіли залишитися у Польщі.

Через військову агресію Росії багато українців були змушені покинути свої домівки та виїхати за кордон. Зокрема, деякі наші громадяни знайшли притулок у Польщі. Так, за інформацією Національного банку Польщі, відсоток українських біженців, які хочуть залишитися в країні тільки зростає. Про це повідомляє «24 канал».

Скільки українських біженців хочуть залишитися у Польщі

На початку повномасштабної війни більшість українців взагалі не розуміли, як надовго вони залишаться у Польщі.

Про свою готовність залишитися у Польщі на постійній основі навесні минулого року заявили 16% біженців з України. У листопаді 2022 року про своє бажання остаточно переїхати говорять 20% українців.

У дослідженні Нацбанку Польщі зазначили, що війна в Україні змінила циклічний характер міграції на сталий. Раніше українці їхали до Польщі на роботу та навчання., а зараз – щоб знайти прихисток.

Під час дослідження опитували не лише тих українців, які втікли від війни, але й тих, хто перебував у Польщі до повномасштабного вторгнення.

У 2020 році лише близько 25% українців (серед трудових мігрантів) заявляли про готовність залишитися в Польщі назавжди. А у листопаді 2022 року – понад 50%.

За даними експерта Центру східних досліджень Войцеха Конончука, якщо зазначені прогнози справдяться, то вже через десять років населення Польщі внаслідок притоку українців зросте на один мільйон громадян.

У дослідженні повідомляється, що 56% опитаних біженців планують повернутися в Україну, але тільки якщо війна закінчиться швидко.

Серед тих, хто приїхав до Польщі до повномасштабного вторгнення РФ, повернутися додому готові тільки 25% українців.

 Серед головних причин повернення в Україну біженці назвали сум за родиною та віру у швидке закінчення війни. Менш популярними були – навчання дітей в українській школі та відсутність роботи в Польщі.

Раніше ми писали, як зміна закону про іноземців у Польщі може вплинути на українців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі