Українські біженці у Польщі: чи можуть вони подати документи на карту побиту

Поділитися
Українські біженці у Польщі: чи можуть вони подати документи на карту побиту © ZN.UA
Для цього потрібно мати певні підстави.

Через військову агресію РФ багато українців були змушені покинути свої домівки та виїхати за кордон. Зокрема, деякі наші громадяни знайшли притулок у Польщі. Так, з початку квітня українські біженці зі статусом UKR можуть подавати документи на дозвіл на тимчасове перебування. «24 канал» розповів, як українцям подати документи на карту побиту у Польщі.

Хто може подати документи на карту побиту

Українці, які перебували на території Польщі ще до 24 лютого 2022 року, мають право подати документи на отримання карти побиту на стандартних засадах. Підставою для цього може бути працевлаштування, навчання, ведення бізнесу чи воззʼєднання родини.

Біженці з України, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року та мають статус UKR також мають право подати документи на карту побиту. Це передбачено змінами до закону Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території України, ухваленими в січні 2023 року.

Відповідно до оновлених правил, українці, які перебувають у Польщі, але ведуть бізнес чи дистанційно працюють в Україні, не можуть подавати документи на карту побиту.

Подати документи можуть ті, хто:

  • офіційно працевлаштовані/працевлаштуються в Польщі;
  • виконуватимуть висококваліфіковану роботу (науковці, інженери, IT-спеціалісти);
  • відкриють чи вже відкрили підприємницьку діяльність у Польщі.

Польський Спецзакон про підтримку українців гарантує легальне перебування в Польщі до 23 серпня 2023 року тим громадянам України, які не відповідають вищезгаданим умовам.

Які документи потрібно зібрати

Пакет документів може відрізнятися в залежності від того, яку підставу ви вказуєте для подачі заявки на посвідку на проживання у Польщі. Зокрема, із собою потрібно мати:

  • 2 копії анкети-заяви польською мовою;
  • фото (4 штуки, 3,5х4,5 сантиметра);
  • 2 копії та оригінал закордонного паспорта (якщо треба продовжити карту, то варто взяти старий документ);
  • квитанція про оплату послуги.

Анкету можна заповнити онлайн за посиланням. До цього пакету документів треба додати ті, які підтверджують підстави для отримання карти побиту – наприклад, договір на роботу або навчання.

Чи можуть відмовити у видачі карти побиту українцям

Відмовити у видачі посвідки на проживання у Польщі можуть, якщо кандидат неправильно заповнив анкету або подав неповний пакет документів.

Якщо людина зареєструвалася в системі онлайн-бронювання, то вона має прибути за 10 хвилин до запланованого візиту та звернутися до потрібного кабінету. Документи можуть не прийняти, якщо людина запізнилася на понад 5 хвилин.

Раніше ми писали, як українці у Польщі можуть помилково втратити статус UKR та що робити у такому випадку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі