Допомога біженцям у Польщі: як українці помилково можуть втратити статус UKR і що робити

Поділитися
Допомога біженцям у Польщі: як українці помилково можуть втратити статус UKR і що робити © Getty Images
Українцям треба бути уважними під час перетину польського кордону.

Українські біженці, які на даний час проживають у Польщі, помилково все частіше втрачають статус UKR, хоча дотримуються всіх правил, передбачених польською владою. Про зростання кількості скарг від громадян України повідомляє офіс омбудсмена Польщі.

Як розповідають біженці, після перетину кордону вони повернулися до Польщі за встановлені 30 днів, але все одно втрачали право на виплати. Були також випадки, що статус UKR українцям анулювали, незважаючи на те, що людина постійно перебувала у Польщі.

Як можна безпідставно втратити статус UKR?

Найпоширеніша причина – прикордонна служба реєструє дату виїзду громадян України з Польщі, а дату повернення – ні.

Статус UKR може бути відновлений, якщо людина підтвердить, що перебування за кордоном тривало менше 30 днів. Проте співробітники прикордонної служби часто не ставлять печатку у паспортах громадян України, які мають електронний документ diia.pl. Після цього важко довести, що вони не залишали Польщу на понад 30 днів.

Ще однією проблемою є перепризначення статусу UKR, коли він має бути відновлений. В результаті іноземець знову набуває статусу, але вже в день подання заяви і тому стикається з проблемою отримання пільг за той період, під час якого він не мав статусу, оскільки його було анульовано помилково.

У Польщі також звертають увагу, що прикордонники затримують внесення до бази даних інформацію про перетин кордону громадянами України. Є випадки, коли дата виїзду вноситься до бази через кілька місяців, так що людина може вже давно повернутися до Польщі, уклавшись у 30 днів, продовжувати отримувати тут соцдопомогу і раптом дізнається про втрату статусу UKR, а ZUS починає вимагати повернути кошти назад.

Що робити?

Українським біженцям необхідно під час перетину польського кордону наполягати на тому, щоб прикордонники фіксували дату виїзду та в'їзду до країни.

Нагадаємо, що Євросоюз може продовжити програму тимчасового захисту українців, які біжать від російської агресії в Україні до 2025 року, йдеться у заяві Європейської комісії.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі